بنابرگزارش خبرگزاری بهایی نیوز ماموران امنیتی امروز سه‌شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ با مراجعه به منزل مژده ظهوری وی را بازداشت و جهت اجرای حکم ۱ سال و ۹ ماه زندان وی را به زندان منتقل کردند.
بنابرگزارش مجموعه خبری بهایی نیوز به نقل از یک منبع مطلع «ماموران امنیتی شهر گرگان با مراجعه به منزل شهروندان بهایی که پیشتر به همراه خانم ظهوری بازداشت شده بودند مراجعه کردند تا جهت بازداشت و اجرای حکم آنان را به زندان منتقل کنند با این حال به دلیل اینکه خانم ظهوری در منزل بود و بقیه در منزل نبودند تنها ایشان بازداشت شده اند».
کاملیا بیدلیان شهروند بهایی ساکن مینودشت گنبد در استان گلستان نیز در تاریخ چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ جهت اجرای حکم یک سال و شش ماه خود به زندان منتقل شد و همچنین همسر وی نوید معلم توسط ماموران امنیتی در تاریخ ‌شنبه ۲۲اسفند ۱۳۹۵ مقابل محل کسب خود توسط ماموران امنیتی استان گلستان بازداشت و به زندان منتقل شده است.
پیشتر ۲۲ شهروند بهایی در استان گلستان در دادگاه اول به ۱۹۳ سال زندان محکوم شدند که پس از اعلام حکم دادگاه تجدید نظر فرح تبیانیان، پونه ثنایی، مونا امری حصاری، بهنام حسنی، پریسا شهیدی، مژده ظهوری، پریوش شجاعی، هنا عقیقیان( گرگان)، شهره صمیمی( مینودشت)، بیتا هدایتی، وثاق سنایی و هنا کوشکباغی( گنبد کاووس) به ۱ سال و ۹ ماه زندان روفیا پاکزادان، سودابه مهدی نژاد، میترا نوری، شیوا روحانی، هوشمند دهقان، مریم دهقان، نازی تحقیقی ( گرگان) کاملیا بیدلیان و نوید معلم (مینودشت) هر کدام به ۱ سال و شش ماه زندان محکوم شدند . همچنین تینا موهبتی که پیشتر به یک سال و نه ماه زندان محکوم شده بود حکم وی ابطال و به جریمه نقدی سه میلیون تومانی محکوم شده است. همچنان حکم دادگاه تجدید نظر شهنام جذبانی(مینودشت) و شیدا قدوسی(گرگان) که هر کدام به ١١سال زندان محکوم شده اند ابلاغ نشده است.
این شهروندان بهایی پیشتر در تاریخ ۲۶ مهر ماه سال ۱۳۹۱ به صورت دسته جمعی بازداشت شدند و با احکام سنگین ١١سال، ۹ سال و ۶ سال زندان روبرو بودند.
خانم مژده ظهوری پیشتر نیز در تاریخ سه شنبه ۳ دی ماه ۹۲ توسط ماموران امنیتی اداره اطلاعات گرگان بازداشت و منزل وی مورد تفتیش قرار گرفته بود.
مژده ظهوری همسر فرهاد فهندژ یکی از زندانیان بهایی در رجایی شهر می باشد که پس از گذشت نزدیک به چهار سال دوران محکومیت ده ساله خود را در این زندان می گذراند. فرهاد فهندژ به همراه پنج شهروند بهایی دیگر در مهرماه ۱۳۹۱ در گرگان بازداشت و در زندان رجایی شهر دوران تبعید در زندان خود را می گذراند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)