نگاه روژی کورد:

با اندک زمانی کوتاه، نقشه و توطئله جمهوری اسلامی از طرح حمله نمایشی تهران در روز چهارشنبه ۱۷ خرداد از سوی خود رژیم آشکار می شود.

همچنانکه طی تحقیقی از سوی گروه حقیقت یاب مرکز روژی کورد منتشر شده است، طرح نقشه حمله تهران در مجلس و قبر خمینی، از سوی خود جمهوری اسلامی ریخته شده است.

شک ناپذیری صحت این تحقیقات با انتشار مطلبی از سوی خبرگزاری رسمی جمهوی اسلامی، یرنا، تحت عنوان “بنویسید «کشور کردستان» بخوانید «کشور داعش» با سهولت بیشتری آشکار می شود.

دقیقا در روزی که حکومت اقلیم کوردستان، تصمیم جدی اش برای انجام رفراندوم استقلال را اعلام کرد و همزمان با آن امریکا نیز مشغول بررسی تحریمهای جدید علیه ایران بود، این حملات در تهران رخ داد. حملاتی که پیش از این با قرار دادن و استقرار توپخانه ها در مناطق مرزی کوردستان، زمینه آن ریخته شده بود.

کارشناس سیاسی مرکز روژی کورد، در این باره معتقد است که به زودی شاهد حملاتی تروریستی از سوی جمهوری اسلامی به اقلیم کوردستان و به ویژه در مناطق مرزی خواهیم بود.

کارشناس مرکز روژی کورد همچنین افزود: “متاسفانه به ویژه با توجه به حملاتی که در فضای مجازی بر علیه رفراندوم و استقلال کوردستان از سوی برخی از جریانات انجام می گیرد، چنینی بنظر می رسد جمهوری اسلامی هنوز در بین برخی از احزاب و جریانات اقلیم و بویژه اسلامی های کوردستان، نفوذ دارد و درصدد است تا ابتدا از این طریق، از حصول نتیجه مثبت جهت همه پرسی و سپس اعلام استقلال جلوگیری کند و در صورت عدم موفقیت در این زمینه، احتمال حملات تروریستی و توپخانه ای شدید به اقلیم کوردستان از سوی جمهوری اسلامی وجود دارد.

طی مطلب خبرگزاری ایرنا، ضمن حمله به تمامی کوردها تحت عنوان تجزیه طلب در هر چهار کشور ترکیه، عراقف سوریه و ایران، می نویسد: “

تقارن فروپاشی قطعی داعش، سفر ترامپ به عربستان و رقص شمشیر مرد مدعی دموکراسی با شیوخ قبیله نشین، حمله تروریستی داعش به تهران، و موضع جنگ طلبانه آمریکا و سعودی نسبت به قطر با همه پرسی برای تجزیه عراق و تشکیل کشور جعلی کردستان بعنوان رویای دیرینه آمریکا برای پیاده سازی نقشه امپریالیستی خاورمیانه نو بیلدربرگ، خبر از یک طرح استعماری از پیش طراحی شده در منطقه خاورمیانه دارد. بر اساس این طرح که به طرح بایدن معروف است (و در واقع همان طرح بیلدربرگ است)، عراق باید به سه کشور شیعه نشین، سنی نشین و کردنشین تجزیه شود.”

محمد عبدالهی، به اصطلاح تحلیلگر ایرانی، با نوشتن چندین لفظ رکیک در مورد کوردها و کوردستان و جعلی خواندن کوردستان می نویسد: “کشور جعلی کردستان، علاوه بر دلایل فوق یک پایگاه رسمی برای آمریکا و همپیمانان استعمارگر او به حساب می آید تا از طریق این پایگاه رسمی بتوانند بتدریج نقشه شوم بیلدربرگ و تجزیه کشورهای منطقه به آنچه آنها طراحی کردند را محقق نماید. این کشور جعلی در واقع، پایگاه و مقدمه ای برای تشکیل تک تک قطعه های نقشه رویایی بیلدربرگ خواهد بود.”

در بخشی دیگر از این مطلب، همچنانکه تمامی سران جمهوری اسلامی نیز کوردها را داعشی خواندند، کوردها بدون استثنا داعشی خوانده شده و نوشته است: “ضور تروریستهای داعشی در عملیات تروریستی تهران، به خوبی شاهدی است بر ائتلاف، هم پیمانی و آمیزش داعش با کردهای تجزیه طلب منطقه. چه در ایران چه در کشورهای همسایه.”

با توجه به دراز کردن کلی انگشت اتهام به یکباره به سوری کوردها از سوی تمامی اضخاص و جناحهای رژیم، شروع دستگیریهای عمده در کوردستان و درج مطالبی اینچنین مضحک و نامنطقی و بدور از عقلانیت و آغشته به کینه و نفرتی ملهو از اندیشه پان ایرانیسم حعلی و خودساخته که از یک سلسله مسائل تاریخی جعلی و با غارت خاک ملیتهای غیرفارس فراهم شده است، هدف اصلی جمهوی اسلامی و سپاه تروریستی پاسداران از انچام این عملیات خودسااخته و نمایشی مضحک و کودکانه، بیشتر آشکار می شود.

نویسنده که همواره مشخص است تحلیلاتش ار کجا متراوش می شود، حکومت کوردستان و کوردستان را به لانه زنبور داعش تشبیه می کند، و این در حالیست که کوردها بیشترین هزینه را در جنگ علیه داعش داده اند و می نویسد: “رویش قارچ گونه کانال های تلویزیونی ماهواره ای کردی و فارسی در این ایام در حال پخش دائم سرودهای حماسی و تبلیغ جنگ، تبلیغ استقلال و یکپارچگی ملت کورد، و ایجاد خلا ذهنی و احساس نیاز کاذب کردهای منطقه به یک کشور درست به شیوه تبلیغات برای تشکیل کشور یهود و.. خبر از توطئه ای فرهنگی در راستای آماده سازی اذهان طیف جامعه هدف استعمارگران غربی برای این آمیزش شوم دارد.”

همین نکته به معنای اعلان جنگ علیه کوردها و کوردستان از سوی جمهوری اسلامی به بهانه اینکه کوردستان ملجآ و منابع تروریسم است، می باشد.

اما آنچه جای سوال دارد، نقش رسانه های فارسی زبان خارج و علی الخصوص بی بی سی و لابیگری آن برای جمهوری اسلامی و قلم فرسائی به نفع ایران می باشد.

کارشناس سیاسی مرکز روژی کورد با اشاره به تهدیدهای جمهوی اسلامی و ترکیه درباره تصمیم کوردها به استقلال می گوید: “کوردها تجزیه طلب نیستند، آنها طالب وحدت و یکپارچگی خاک خویشند، خاک و وطنی که به یغما رفته است و کوردها عزم خود را برای بازپس گیری و وحدت بخشیدن به آن جزم نموده اند و با توجه به شرایط منطفه ای و جهانی، این امر دیری نخواهد پائید و کشور کوردستان و یا ۴ کشور کوردستان شکل خواهد گرفت و کشورهایی از قبیل ایران و سوریه و عراق و بعدها ترکیه، نیز فرو خواهند پاشید و به شکل حقیقی خودشان باز می گردند

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)