نیشا ایوب، فعال پیشروی ال‌جی‌بی‌تی در مالزی که خود یک زن ترنس است، طی دیداری با مقامات مالزیایی موافقت آن‌ها را برای حذف کامل عبارات مربوط به «پیشگیری» از همجنسگرایی دریافت کرد.

به گزارش ای‌اف‌پی کوالالامپور، مقامات مالزیایی که اقدام به برگزاری مسابقه جنجالی بهترین فیلم تبلیغاتی با موضوع «پیشگیری» از همجنسگرایی کرده بودند پس از مخالفت گسترده فعالان جامعه مدنی موافقت کردند که عبارات توهین‌آمیز و همجنسگراستیز را از دستور کار خود حذف کنند.

این مسابقه که برای آن جایزه هزار دلاری تعیین شده بود از شرکت‌کنندگان می‌خواست فیلمی با محتوای «سردرگمی جنسیتی» بسازند و در آن به منظور «پیشگیری از همجنسگرایی یا کنترل آن» و نیز پیشگیری از «مشکلات و تبعات» همجنسگرایی پیشنهاداتی ارائه دهند.

نیشا ایوب، فعال پیشروی ال‌جی‌بی‌تی در مالزی که خود یک زن ترنس است، پس از دیداری با مقامات مالزیایی در روز چهارشنبه، اعلام کرد که مقامات با حذف کامل عبارات مربوط به «پیشگیری» موافقت کرده‌اند.

همچنین عنوان «سردرگمی جنسیتی» با عنوان «جنسیت و سکشوالیته» جایگزین خواهد شد.

لقمان حکیم سلیمان، معاون اجرایی وزارت بهداشت مالزی، در روز پنج‌شنبه با تایید این خبر اعلام کرد که «سوءتفاهم‌ها به طور موفقت آمیزی برطرف شده و در مجموع دستورکار مسابقه بهبود یافته است.»

دیده‌بان حقوق بشر در هفته‌ای که گذشت این مسابقه را مورد انتقاد قرار داد و از وزارت بهداشت مالزی خواست تا برای عموم مردم این مسئله را توضیح دهد که تنوع جنسیتی و جنسی چیزی نیست که بتوان آن را کنترل کرد یا از آن پیشگیری به عمل آورد.

سایر موضوعات مسابقه، رابطه جنسی و اینترنت، سلامت تولیدمثلی و بیماری‌های مقاربتی بوده است.

با #شش‌رنگ در شبکه‌های اجتماعی همراه شوید:
🌈💙 https://www.facebook.com/6rang.Iran
🌈💙 https://t.me/Iran6Rang
🌈💙 https://www.instagram.com/6rangiran
🌈💙 https://www.youtube.com/user/6rangIran
🌈💙 https://www.tribunezamaneh.com/archives/author/6rang-org

#شش_رنگ #هم‌جنس‌گرایان #حقوق_جنسی #حقوق_جنسیتی #همجنسگرا #لزبین #گی#همجنسگرایی #ترنس #ترنسجندر #مالزی #ال‌جی‌بی‌تی #گرایش_جنسی #هویت_جنسیتی#سکشوالیته #فیلم #تبلیغاتی

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com