جمعی از کارگران کارخانه ملی فولاد احواز صبح امروز در اعتراض به برزمین ماندن مطالبات صنفی خود، مقابل ساختمان استانداری الاحواز تجمع کرده‌اند.

خبرگزاری ایلنا گزارش دادە است کە حدود ۲۰۰ نفر هستیم که به نمایندگی از سوی حدود ۴ هزار کارگر شاغل در کارخانه شرکت ملی فولاد احواز این اجتماع صنفی را برای پیگیری مطالبات صنفی محقق نشده خود، راه‌اندازی کرده‌ایم.

برپایه این صحبت‌ها تجمع مذکور از ساعت ۹ صبح امروز ( چهارشنبه ۱۷ خرداد ماه) در حالی مقابل ساختمان استانداری الاحواز برپا شده است که توسط همین کارگران برای روز گذشته تجمع صنفی مشابهی در محوط کارخانه و مقابل دفتر مدیریت برپا شده بود.

آنها در توضیح مطالبات صنفی خود گفتند: تا این لحظه کارگران شرکت ملی فولاد احواز۲ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده طلبکارند.علاوه بر آن از سال ۹۰ تا هم اکنون حق سنوات کارگران این واحد پرداخت نشده است.

آنها افزودند: از آنجایی که این کارخانه از شرکتهای احداث شده توسط گروه سرمایه‌گذاری امیر منصورآریا در احواز است بعد تشکیل پرونده قضایی برای متهم پرونده، این واحد صنعتی که هم اکنون با نظارت دستگاه قضایی اداره می‌شود، برای پرداخت دستمزد کارگران خود با مشکلاتی روبرو است.

تجمع کنندگان گفتند: از مسئولان استانداری احواز می خواهیم تا مقدمات برداشته شدن مشکلات مدیریتی این کارخانه و در نتیجه امکان پرداخت مطالبات صنفی کارگران آنها را فراهم کنند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com