روژی کورد: پس از انجام حمله تروریستی شب گذشته لندن، ۱۲ مظنون شامل ۴ زن در این رابطه دستگیر شدند.

تزرا می، نخست وزیر بریتانیا نیز پس از انجام این حمله تروبستی، طرحی چهار مرحله‌ای برای مقابله با افراط‌گرایی و تروریسم ارائه کرد.

وی ضمن ددمنشانه خواندن این حمله، مبارزه ایدئولوژیک با افراطیون و راندن آنها از حوزه‌های عمومی را پیشنهاد نموده است.

پلیس لندن اعلام کرده است که این حمله توسط سه نفر انجام شده است.

بر اساس اظهارات لندن در یک کنفرانس خبری امروز، تحقیقات در این باره همچنان ادامه دارد.

بر طبق اظهارات پلیس، سه نفر حمله کننده گس از پیاده شدن از ماشین ون، با چاقو به مردم حمله ور شده و مردم را مجروح کرده اند.

پلیس شمار زخمیها را یش از چند نفر اعلام کرده است که بر این اساس میزان جراحت چند نفر از این تعداد عمیق می باشد.

سخنگوی پلیس لندن، همچنین از اجرای طرح شدید پلیسی در سطح شهر لندن خبر داد.

بنا بر گزارش دویچه وله، طرح ترزا می برای پیکار با افراطیون به این شرح است:

● باید به ایدئولوژی اسلام‌گرایانه غلبه کرد. “ایدئولوژی شیطانی اسلام‌گرایان افراطی منادی نفرت، مبشر اختلاف و مروج فرقه‌گرایی است.” این ایدئولوژی بر آن است تا ارزش‌های غربی همانند صلح و دمکراسی با اسلام در پیوند قرار نگیرند. ترزا می ایدئولوژی افراطیون را انحراف از اسلام و انحراف از حقیقت خواند.

● فضای مجازی و محیط اینترنت نباید برای افراط‌گرایان محلی امن و بستر فعالیت باشد. این فضا باید بهینه‌تر کنترل شود و مقرراتی داشته باشد که مانع تحرکات و ارتباط‌های تروریست‌ها شود.

● فضاهای امن که تروریست‌ها بدان دست یافته‌اند باید پس گرفته شوند. باید با اقدامات نظامی شبه‌نظامیان داعش در سوریه و عراق را عقب راند اما بریتانیا نیز جداگانه به یک راه مقابله نیاز دارد.

ترزا می گفت در بریتانیا بیش از حد نسبت به افراط‌گرایان مدارا به خرج داده شده و کار دشواری در پیش است تا آنها از جامعه و خدمات عمومی بیرون رانده شوند. احتمالا منظور ترزا می از خدمات عمومی، مدارس این کشور است.

● استراتژی “ضد ترور” در بریتانیا باید بازنگری شود تا پلیس و نیروهای مسلح همه ابزارهای ضرور برای رویارویی با افراطیون را در دست داشته باشند. طولانی‌تر شدن مدت حبس افراد مظنون به عملیات تروریستی یکی از این راهکارهاست.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)