یک غیرنظامی بلوچ در پاکستان بر اثر شلیک خمپاره جمهوری اسلامی ایران کشته شد، اقدامی که بنظر می رسد جمهوری اسلامی در واکنش به وجود |جیش العدل” انجام داده است.

روژی کورد: خبرگزاری رویترز به نقل از عبدالحبار، معاون کمیسر منطقه پنج‌گور در بلوچستان پاکستان نوشته است، در دو روز گذشته شمار زیادی خمپاره و راکت توسط نیروهای مرزی ایران به داخل خاک پاکستان شلیک شده است

روز شنبه، ۶ خرداد ماه، پرتاب خمپاره از سوی نیروهای ایرانی به منطقه‌ای در غرب این استان که با به یک خودروی در حال عبور در این منطقه اصابت کرده است، به کشته شدن یک غیرنظامی پاکستانی در روز شنبه منجر شده است.

مقامات پاکستانی در این زمینه یادداشت اعتراضی تسلیم مقام‌های ایرانی نموده و برای دیداری در روز یکشنبه درخواست نموده اند.

تاکنون جمهوری اسلامی در برابر انتشار این خبر، واکنشی نشان نداده است.

روابط دو کشور ایران و پاکستان از زمان کشته شدن ۱۰ مأموری مرزی ایران به دست شبه‌نظامیان در ماه گذشته رو به سردی گذاشته است.

ایران این رویداد را به گروه شبه‌نظامی جیش‌العدل نسبت می‌دهد و می‌گوید که تیراندازی منجر به کشته شدن این مأموران مرزی از داخل خاک پاکستان صورت گرفته است.

ایران گروه جیش‌العدل را که از دیرباز مسئول شماری از حملات مسلحانه در استان سیستان و بلوچستان معرفی شده، گروهی تروریستی می‌داند، اما جیش‌العدل می‌گوید که برای «احقاق حقوق» ملی بلوچها در ایران، مبارزه می نماید.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com