یکی دیگر از سرداران سپاه پاسداران در خارج از ایران کشته شد اما اینبار نه در سوریه بلکه در عراق کشته شده است که پدیده ای نادر است و پرده از مسائل دیگری برمیدارد.

روژی کورد: بنا بر گزارش رسانەهای وابستە بە سپاه پاسداران ایران، ظهر روز جمعە ۴ خرادماه، یکی از سرداران سپاه پاسداران با هویت “حاج شعبان نصیری” در موصل کشتە شدە است.

این فرماندە سپاه تروریستی پاسداران در شهر (البعاج) واقع در غرب موصل توسط نیروهای داعش کشتە شدە است.

براساس گزارش تسنیم، شعبان نصیری از “فرماندهان قدیم لشکر ۱۰ سید الشهدای استان البرز” بوده است و اخیرا هم یک بار زخمی شده بود. شعبان نصیری همچنین در جنگ سوریه هم شرکت داشته است.

با انتشار گزارش این خبر، پرده از حضور فعال نظامی جمهوری اسلامی ایران و سپاه تروریستی قدس در موصل برداشته شده است، اقدامی که جمهوری اسلامی ایران، همواره آنرا انکار کرده است اما منابع خبری مخالف با جمهوری اسلامی ایران همواره آنرا مورد انتقاد قرار داده اند.

طی روزهای اخیر مخالفت با دخالتهای جمهوری اسلامی ایران در امور داخلی عراق و حضور نظامی اش در این کشور ، گسترش چشمگیری یافته است.

سران قبایل و عشایر عرب استان نینوای عراق از جامعه بین‌المللی خواستند شبه نظامیان «حشد الشعبی» را از موصل و اطراف آن بیرون کنند و جلوی تسلط ایران بر این منطقه را بگیرند.

در بیانیه پایان کنفرانس روز چهارشنبه ۲۴ مه عشایر عرب نینوا که در منطقه اسکی در شمال غرب شهر موصل برگزار شد، آمده است که خانه‌های مردم در غرب موصل توسط شبه‌نظامیان «حشد الشعبی» ابتدا غارت و سپس با بولدورز تخریب می‌شود.

در این بیانیه آمده است: «روستاهای این منطقه ابتدا به وسیله داعش و سپس با تجهیز حشد الشعبی چنان تخریب شده‌اند»

که به گفته سرا عشایر، این روستاها دیگر قابل سکونت نیستند. آ‌ن‌ها همچنین گفتند که برخی مردم بی‌گناه منطقه یا ربوده و یا شکنجه شده‌اند.

تا کنون بارها شبه‌نظامیان حشد الشعبی به ربودن، شکنجه و اعدام غیرنظامیان در مناطقی که پیشتر در تصرف داعش بود، متهم شده‌اند. در ماجرای عملیات بیرون راندن داعش از شهر فلوجه در غرب عراق هم تصاویری از بد رفتاری شبه‌نظامیان حشدالشعبی با مردم منطقه، منتشر شده بود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)