چشم انداز جنگ گرگها پس از انتخابات و وظایف ما!
محمد محدثین

(گزیده یکی از پاسخهای محمد محدثین به موضوع چشم انداز تشدید جنگ گرگها به عنوان یکی از پیامدهای شکست نظام ولایی در انتخابات اخیر را برگزیده ام با این امید که به فهم واقعگرایانه تحولات کمک کند-احمد مجد ۵خرداد۹۶).
سؤال: در رابطه با تاثیرات و عواقب و پیامدهایی که نمایش انتخابات برای رژیم دارد در صورت امکان توضیح بدهید
محمد محدثین: تا جایی که به این انتخابات و عواقب آن برمی گردد، فکر کنم حق کلام را رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت گفتند و آن این‌که این انتخابات در حقیقت نشان‌دهنده بن‌بست تمام‌عیار رژیم است. خامنه‌ا ی که تلاشش برای روی کار آوردن رئیسی شکست خورد، مجبور شده به روحانی تن بدهد. از آن جایی که روحانی هم تافته جدا بافته نیست و در همه جنایات این رژیم دست دارد، آنچه که خروجی این وضعیت و فعل و انفعال است، شکست خامنه‌ای، باقی ماندن روحانی، خروجی این افزایش بحران و تنش در درون رژیم است. در بیست و چهار ساعت گذشته، رژیم و روحانی جوابهای بسیار دندان شکنی دریافت کرده‌اند. در داخل رژیم هم همین‌طور است، در داخل رژیم هنوز مرکب پیروزی روحانی خشک نشده است، ولی‌فقیه نظام حاضر نیست به این بابا تبریک بگوید. نوکر خانه زاد این نظام است، کسی که گفته باید در نمازجمعه اعدام کرد. مثل دو تا آدم قهر با هم حرف می‌زنند. پیام خامنه‌ای واقعاً جالب است پیام داده است به ملت ایران تبریک گفته که بارک الله که آمدید در صحنه رأی دادید. در صفحه دومش می‌گوید رئیس‌جمهور محترم و اعضای جدید کابینه‌اش باید این کارها را بکنند. فقط چند ساعت بعد از درآمدن روحانی از این صندوق شعبده، خبرگزاری فارس و روزنامه جوان، یکی از نویسندگان معروفش یک مقاله‌ای نوشته که واقعاً این مقاله عجب است، آدم تعجب می‌کند که اینها در یک کشتی هستند، با هم سرنگون می‌شوند و جدا جدا سرنگون نمی‌شوند، اما نوشته که روحانی در انتخابات برد، ولی به‌لحاظ مردم‌سالاری دینی شکست خورد، چون نشان داد متخصص این است که هدف وسیله را توجیه می‌کند. از یک شارلاتانیزم پیشرفته برخوردار است. روحانی کسی است که حاضر است ۱۵دروغ بگوید و رو در رو و در چهره مقام معظم رهبری لبخند بزند. می‌گوید که واقعاً برای اعدام روحانی کافی است. آخرش هم می‌گوید البته ما دموکرات هستیم و برای این رئیس‌جمهور احترام قائلیم؛ اما ما به او می‌گوییم آقای روحانی، دکتر روحانی، جناب روحانی، ولی نمی‌گوییم حجت الاسلام روحانی. این به لباس رسول‌الله ـ به لباس آخوندی را لباس رسول خدا تلقی کرده! ـ خیانت کرده است و بهتر است این لباس را کنار بگذارد. این نحوه حرف زدن سپاه پاسداران با رئیس‌جمهور تازه از صندوق درآمده است. تردیدی نیست که از همین امروز شعله این دعواها بالا خواهد گرفت. امروز دژخیم رئیسی شکایت کرده به شورای نگهبان از تقلباتی که روحانی و دار و دسته روحانی مرتکب شده‌اند. جالب است که سپاه پاسداران و خامنه‌ای همه پشت این بودند که به نفع رئیسی تقلب کنند. ر‌ئیسی می‌گوید که روحانی تقلب کرده است. بنابراین خودشان دارند می‌گویند که اساسش بر تقلب سوار است. خودشان دارند می‌گویند. یکی از دوستان اشاره کرد که زمانی که رفسنجانی زنده بود، در یکی از صحبت‌هایش گفته بود که در فلان انتخابات، ۵میلیون شناسنامه مرده استفاده شده است. ما استفاده از شناسنامه مرده را از رفسنجانی اولین بار شنیدیم. رفسنجانی که خودش در سال۹۲ کاندید ریاست‌جمهوری همین رژیم بوده است. او که همه کاره نظام و شخص دوم رژیم بوده، این حرف را می‌زند.
دیروز رئیسی تهدید کرده بود، یعنی در پیامی که داده بود ـ طبق آنچه در تمام دنیا مرسوم است که وقتی یکی پیروز می‌شود، رقیبش تبریک می‌گوید ـ گفته است که البته ما می‌پذیریم، ولی نگاه کن ۱۶میلیون رأی دارم. من خواسته‌های این ۱۶میلیون را باید محقق کنم. یعنی این‌که من نمی‌گذارم روحانی آرام بگیرد. بنابراین کل نظام در یک تنش و در یک جنگ قدرت بیشتر می‌شود. خروجی هم ندارد که بهتر شود.
در فرانسه، در آمریکا و در همه جای دنیا جنگ قدرت وجود دارد، اما از آنجا که یک قانون اساسی و نظامی دارند که خروجی دارد، به نفع یکی فیصله می‌گیرد و کار سرو سامان می‌گیرد. این‌جا چنین چیزی وجود ندارد. قانون اساسی‌یی نیست که اجازه بدهد روحانی کاری بکند. اهرم کار دست ولی‌فقیه است، این تناقض و این به‌اصطلاح تضاد، رژیم را از درون و بیرون منفجر می‌کند. هیچ خروجی برای رفرم، هیچ خروجی برای استحاله و هیچ خروجی برای تغییر ندارد. این همان چیزی است که شکافهای درون رژیم را زیاد می‌کند، بحران را تشدید می‌کند و همان‌طور که رئیس‌جمهور مقاومت گفت، تا سرنگونی این رژیم ادامه پیدا می‌کند.
فکر می‌کنم که بخش زیادی از حرفها زده شد. آنچه که مهم است این است که این انتخابات قلابی و جنگ قدرت که در رژیم شروع شده بود و امروز با تمدید ریاست‌جمهوری روحانی وارد فاز جدیدی شده است، یک دوران جدید برای انقلاب ایران است. آنچه که اصلاً مهم نیست، عدد و رقم است، اما تا آنجایی که به شکافهای درون رژیم و جنگ قدرت برمی گردد، رژیم وارد مرحله پایانی‌اش شده است.
اجازه بدهید که به دوستان مقاومت که در هر کجای جهان هستند، گوشزد و یادآوری کنم که مسئولیتهای ما امروز دو چندان می‌شود. واقعیت این است که امروز نشان داده شد که و آنچه که خودمان شاهد بودیم، مقاومت و سازمان مجاهدین و ارتش آزادیبخش و مجموعه و منظومه‌ای که به آن می‌گوییم مقاومت و شورای ملی مقاومت نقش تعیین‌کننده و تأثیرگذار کیفاً و کیفاً متفاوت با گذشته دارد. دوران تعیین‌کننده‌ای شروع شده که ما باید با تمام توان، با تمام قوا و توش و توان، در این دوران به وظایف و مسئولیتمان عمل کنیم. امیدوارم که این کار را بکنیم. دوران زوال و پایان این رژیم شروع شده و ما در مقابل مسئولیتهای خطیر و سنگینی در همه عرصه‌ها در داخل و در خارج قرار داریم. این در یک کلام پیام و مسئولیتی است که در این انتخابات قلابی و این بحران در درون رژیم بر دوش، برعهده و بر گردن ما می‌باشد. امیدوارم شایسته این باشیم که به وظایفمان عمل کنیم.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com