نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در آستانه ماه رمضان در پیامی اعلام کرد که با کسانی که آداب اسلامی این ماه را رعایت نکنند برخورد «قانونی» خواهد شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، در پیامی که روز جاری نیروی انتظامی منتشر کرده از مردم خواسته شده تا «ارزش‌های اخلاقی و هنجارهای دینی»، به‌ویژه حجاب را در محیط‌های عمومی رعایت کنند و همچنین تأکید شده با کسانی که «به نحو مشهودی هنجارشکنی کنند، برخورد قانونی لازم صورت خواهد گرفت».

همچنین از مسافران و بیمارانی که بر اساس قوانین اسلامی از روزه‌داری معاف هستند و «عذر شرعی» دارند خواسته شده که از خوردن، آشامیدن و مصرف دخانیات در ملاء عام خودداری کنند.

در ماه رمضان هتل‌ها، مهمان‌سراها، رستوران‌های بین‌راهی، پایانه‌ها، فرودگاه‌ها و ایستگاه‌های راه‌آهن با دریافت مجوز می‌توانند به مسافران ارائه خدمات کنند اما سایر رستوران‌ها و مراکز پذیرایی «از اذان صبح تا هنگام افطار حق پذیرایی از مشتریان را ندارند».

هر سال با نزدیک شدن ماه رمضان نیروهای انتظامی و امنیتی ایران با انتشار چنین هشدارهایی همگان را مجبور به رعایت قوانین موردنظر خود می‌کنند. بدین ترتیب حقوق کسانی که به قوانین اسلامی مورد نظر حاکمان ایران پایبند نیستند نقض می‌شود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com