ماف نیوز: اعترافات یک دختر کُرد در ارومیه که بعد از ماهها شکنجه صورت کرفت، ملاک صدور حکم در دادگاه خواهند بود.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، اعترافات «صافی صادقی» فعال سیاسی سابق که به صورت جداگانه در حفاظت اطلاعات سپاه و بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات ارومیه مورد شکنجه قرار گرفته بود، ملاک صدور حکم خواهد بود.

یک منبع نزدیک‌ به خانواده‌ی صافی صادقی در این رابطه به ماف نیوز گفت: «در صورتی که وی پیشتر در عضویت یکی از احزاب کُردی بوده، اما هیچگاه فعالیت مسلحانه‌ای علیه نیروهای جمهوری اسلامی نداشته ولی با این وجود اتهام محاربه هنوز برای وی در دادسرای انقلاب مطرح است.»

صافی صادقی از اهالی ارومیه در سال ۱۳۹۰ به عضویت یکی از احزاب کُردی درآمده و نهایتا در سال ۱۳۹۵ ازدواج کرده و با لغو عضویت خود این حزب به شهر ارومیه بازگشت.

در اواخر سال ۱۳۹۵ در ارومیه بازداشت و تحت شکنجه‌های روحی و جسمی فراوان از سوی دو‌ نهاد امنیتی مذکور مجبور به اعتراف شد.

وی در اعترافات خود گفته است که به زور به عضویت این حزب درآورده شده است. با این وجود تاکنون حکمی در دادسرای انقلاب برای او صادر نشده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com