حسین مهراندیش، وکیل دادگستری، روز چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت‌ماه، در زمان وکالت در مجتمع قضائی شهید مدنی تهران، به اتهام «توهین به قاضی پرونده» ضرب و شتم و بازداشت شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، حسین مهراندیش، وکیل پایه دادگستری، روز گذشته در حین انجام دفاع از موکل خود در مجتمع قضایی شهید مدنی تهران، به دستور قاضی شعبه ۲۹ و به اتهام توهین به وی، از سوی مأموران بازداشت شده است؛ مأموران نیروی انتظامی جهت بازداشت این وکیل دادگستری اقدام به ضرب و شتم وی نموده‌اند و این رفتار پرتنش منجر به بروز عارضه قلبی برای آقای مهراندیش گشته است.

این وکیل پایه دادگستری سپس به علت وخامت حال به یک مرکز درمانی منتقل و پس از چند ساعت، از آنجا به زندان رجایی شهر کرج اعزام شده است.

گفته می‌شود که در مدت نگهداری آقای مهراندیش در مرکز درمانی مأمورین همچنان به رفتار پرخشونت خود ادامه داده و وی را ضرب و شتم کرده است.

حسین مهر اندیش در حال حاضر با قرار ۲۰۰ میلیون تومانی در زندان رجایی شهر نگهداری می‌شود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com