روژی کورد: انتخابات این دوره ریاست جمهوری در ایران، تا مرز آشوب گیش رفته است. حسن روحانی از یک سو در سخنرانیهایش اظهار می کند که اگر چنانچه طرف مخالف وی برنده شود، پیاده روها نیز مردانه و زنانه می شود، مخالفان وی نیز، او را به اظهارات ساختار شکنانه متهم می کنند که هدف وی ظربه زدن به ساختارهای اصلی نظام است.

این اختلافات و بویژه سخنان حسن روحانی، خامنه ای را به شدت نگران کرده است. خامنه ای تاکنون چندین بار به سخنان حسن روحانی واکنش نشان داده است.

علی خامنه‌ای، رهبر ایران به نامزدهای انتخابات هشدار داده که “اگر با حرف‌های خود دشمن را به خود امیدوار کنند”، انتخابات به ضرر جمهوری اسلامی تمام خواهد شد.

او امروز چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ شمسی، در یک سخنرانی در جمع دانشجویان دانشگاه امام حسین، متعلق به سپاه پاسداران، گفت که “دشمن” در صدد ایجاد “آشوب و فتنه” در ایران است و افزود: “اگر برای برخورد با این مسئله ایجاد ناامنی و ایجاد فتنه آماده باشیم، قطعاً خواهیم توانست آن را خنثی کنیم.”

خامنه‌ای گفت: “اگر کسی بخواهد علیه امنیت کشور قیام کند، قطعاً با عکس‌العمل و واکنش سخت مواجه خواهد شد. آن صهیونیست پول‌دار آمریکایی خبیث که گفت من گرجستان را با ۱۰میلیون دلار توانستم زیر و رو کنم، در سال ۸۸ هم با حماقت به این فکر افتاد که بر جمهوری اسلامی به این عظمت اثر بگذارد؛ با دیوار مستحکم اراده و عزم ملی برخورد کردند؛ امروز هم همین‌جور است.”

کیهان شریعتمداری نیز طی مطلبی در واکنش به سخنان حسن روحانی در همدان نوشته است: “روحانی می داند که این پیام با توجه به کارنامه خالی از دستاورد پر ازخسارت دولت او ، خریداری ندارد و مردم این ادعا را به حساب سایر ادعاهای عاری از واقعیت وی می نویسند.

در ادامه می افزاید: “دقیقا به همین علت است که می کوشد ناکارآمدی این ترفند را با ترفند دیگری جبران کند و از این روی ادعا می‌کند که کنار گذاشتن وی از قوه اجرائی کشور می‌تواند خطر جنگ را به دنبال داشته باشد!! این ترفند مصداق همان «اکل میته» در حالت اضطرار است. “

خامنه ای در ادامه و به صورت غیرمستقیم، حسن روحانی را به همکاری

با دشمنان نظام متهم کرده و گفته است: “خامنه‌ای گفت که هدف اصلی دشمن “تغییر اصل نظام اسلامی” است و افزود: “بنده همان وقت به مسئولان گفتم که توجه داشته باشید، تغییر رفتار با تغییر نظام هیچ فرقی ندارد. تغییر رفتار یعنی راه اسلام و انقلاب و خط امام را می‌رفتیم، حالا زاویه بگیریم و کم‌کم در طرف مقابل قرار بگیریم. تغییر رفتار یعنی از بین بردن نظام اسلامی.”

کیهان شریعتمداری نیز دقیقا مطابق با گفته خامنه ای و پیش از وی بر این نکته انگشت نهاده و نوشته است: “آقای روحانی در بخشی از تبلیغات انتخاباتی خود روی نقاطی انگشت می‌گذارد که ربطی به انتخابات ندارد و درست یا غلط این تلقی را پدید می‌آورد که انگار برای دشمنان بیرونی پیام می فرستد! و برای تحقق آرزوی دیرینه و برزمین مانده آنها چراغ سبز نشان می دهد”

علی خامنه ای به نامزدهای انتخابات هشدار داد که “مراقب باشند به‌خاطر خطای در تشخیص، طراحی نیمه کاره دشمن را تکمیل نکنند.”

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)