روژی کورد: پاریس یک روز بعد از برگزاری انتخابات این کشور، روز پر حادثه و تنشی را سپری کرده است.

امروز سه شنبه ۱۹ شهریور ماه ۱۳۹۶ شمسی، نیروهای امینی در جستجوی ۳ مرد خطرناک به ساختمان ایستگاه شمالی راه آهن پاریس یورش بردند. ایستگاه “گار د نور” موقتا تخلیه و مسدود شد.

بر اساس اطلاعات روزنامه “Le Parisien” تخلیه این محل در واپسین ساعات شامگاه دوشنبه با جستجوی سه مردی که “خطرناک” محسوب می‌شده‌اند، مرتبط بوده است.

پلیس پایتخت فرانسه نخست دلیل عملیات در ایستگاه شمالی راه آهن پاریس را بدون شرح جزئیات، “بازرسی” عنوان کرد. سپس اما اندکی پیش از ساعت ۲ بامداد سه‌شنبه ۱۹ اردیبهشت، عنوان شد که عملیات “بدون نتیجه” پایان یافته و “بازگشت به وضعیت عادی” آغاز شده است.
پلیس فرانسه خبر داده که این افراد را در قطار شناسایی کرده است. سپس قطار سریع‌السیر والنسین−پاریس با ۲۱۱ سرنشین تخلیه شده است. طبق اطلاع مأموران بازرسی، مسدود و تخلیه کردن محل برای بازرسی قطار ضروری بوده است.
“گار د نور” یکی از بزرگ‌ترین ایستگاه‌های راه آهن جهان است. روزانه حدود ۷۰۰ هزار مسافر در این ایستگاه تردد دارند. از ایستگاه شمالی راه آهن پاریس همچنین قطارهای سریع‌السیری به مقصد آلمان و لندن حرکت می‌کنند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com