بازتاب‌‌ها قبل از برون‌آیی
فرآیند برون‌آیی برای هر فرد در هر موقعیتی متفاوت است. در ادامه‌ بخش پیشنهادات آورده شده است که فرد شاید بخواهد پیش از برون‌آیی آن‌ها را برای خود ارزیابی کند.
 آیا در رابطه با گرایش جنسی خود مطمئن هستید؟
موضوع گرایش جنسی خود را مطرح نکنید مگر اینکه کاملا توانایی این را داشته باشید که با اعتماد به نفس به سوال‌های مطرح شده جواب دهید. زمانی‌که از شما پرسیده می‌شود “آیا مطمئن هستی؟” وجود هرگونه عدم اطمینان از سمت شما تنها عدم اطمینان آن‌ها را افزایش می‌دهد و اعتمادشان نسبت به قضاوت شما کاهش پیدا می‌کند.
آیا با گرایش جنسی و یا هویت جنسیتی خود راحت هستید؟
در مورد احساسات خود در رابطه با همجنس‌گرا بودن، دوجنس‌گرا بودن، ترنس‌جندر بودن و یا دوجنسی بودن شفاف باشید. اگر درگیر حس گناه و یا افسردگی هستید، قبل از برون‌آیی برای افرادی که خود بخشی از اقلیت جنسی نیستند، از یک فرد متخصص و آگاه کمک بگیرید. برون‌آیی انرژی زیاد و داشتن تصویری مثبت از خود می‌طلبد. اگر شما با هویتِ خود راحت باشید، آن‌هایی که برایشان برون‌آیی می‌کنید این را دریافت می‌کنند و برایشان راحت‌تر است تا افشای این حقیقت را از شما قبول کنند.

 آیا پشتیبان دارید؟
در شرایطی که عکس‌العمل بدی دریافت کنید باید شخص یا گروهی باشد که بتوانید برای پشتیبانی عاطفی و قدرت بخشیدن به شما، به آنها روی بیاورید. بسیار حیاتی است تا ارزش شخصی خود را بر اثر یک برخورد منفی زیر سوال نبرید.

 آیا اطلاعات کامل و جامعی در مورد گرایش جنسی و یا هویت جنسیتی خود دارید؟
عکس‌العمل دیگران ممکن است براساس یک عمر اطلاعات دریافتی از جامعه همجنس‌گرا هراس و یا ترنسجندر هراس باشد. اگر شما مطالعه جدی بر روی این موضوع داشته باشید آماده جواب‌گویی به نگرانی‌ها و سوالات آن‌ها با اطلاعات دقیق و قابل اعتمادتری خواهید بود. برای مثال، یک سری کتاب و منبع دم دست داشته باشید تا بتوانید آن را با افرادی که خواهان اطلاعات بیشتری هستند در میان بگذارید و یا اطلاعات تماس با فردی آگاه به موضوع را داشته باشید تا با آن‌ها صحبت کنند.

آیا زمان مناسبی است؟
زمان مناسب بسیار مهم است. نسبت به خلق و خو، اولویت‌ها، استرس‌ها، و مشکلات کسانی که قصد دارید برون‌آیی کنید آگاه باشید. زمانی را انتخاب کنید که آن‌ها در حال دست و پنجه نرم کردن با نگرانی‌های بزرگ زندگی نیستند. اینکه مردم در زندگی خود با چه چیزهایی درگیر هستند می‌تواند بر روی پذیرش دریافت اخبار توسط آن‌ها اثر بگذارد.
 آیا می‌توانید صبور باشید؟
دیگران ممکن است نیازمند زمان باشند تا بتوانند با این اطلاعات تازه سروکله بزنند. به یاد داشته باشید که معمولا زمان زیادی لازم است تا فردی گرایش جنسی خودش را قبول کند. زمانی‌که برای افرادی که عضو جامعه اقلیت جنسی نیستند برون‌آیی می‌کنید، آماده باشید تا به آن‌ها زمان کافی برای درک و وفق دادن خود با آنچه که یاد گرفته‌اند بدهید. انتظار یک پذیرش سریع را نداشته باشید، در عوض سعی کنید یک گفتگوی ادامه دار و محبت آمیز برقرار کنید.

علت تصمیم شما برای برون‌آیی چیست؟
امیدواریم به خاطر این باشد که شما به افرادی که در اطراف شما هستند و قصد برون‌آیی برای آن‌ها را دارید، اهمیت می‌دهید و در واقع شما از فاصله‌ای که بین خود و آنها حس می‌کنید، ناراحت هستید. هرگز در لحظه خشم یا در طول یک بحث و دعوا برون‌آیی نکنید و از گرایش جنسی یا هویت جنسیتی خود به عنوان یک سلاح استفاده نکنید.

آیا تلاش کرده‌اید تا عکس‌العمل دیگران را پیش بینی کنید؟
رابطه کلی خود و افرادی را که قصد برون‌آیی برای آن‌ها را دارید در نظر بگیرید. نگرانی‌های آنها ممکن است چه باشد؟ چگونه می‌توانید به این نگرانی‌ها رسیدگی کنید؟ قصد ارسال چه پیامی به آن‌ها را دارید؟ برای مثال، سعی کنید پیش از افشای این خبر، عشق و محبت دوطرفه بین خود و آن‌ها را تائید و اظهار کنید. تاکید کنید که شما هنوز همان فرد سابق هستید.

آیا فکر کرده‌اید که چگونه به عکس‌العمل‌های منفی پاسخ خواهید داد؟
آماده باشید که افشای شما در ابتدا دیگران را خشمگین، شگفت زده و یا ناراحت کند. سعی کنید تا عکس‌العمل خشمگینانه و یا دفاعی نداشته باشید. تلاش کنید به دیگران اجازه دهید تا با احساسات اولیه خود صادق باشند، حتی اگر این احساسات منفی هستند.
به یاد داشته باشید عکس‌العمل اولیه ممکن است دائمی نباشد. خطوط ارتباط و گفتگو را با افرادی که برایشان برون‌آیی کرده‌اید باز بگذارید. به سوال‌هایشان پاسخ دهید و فراموش نکنید که آن‌ها احتمالا در مرحله بررسی مجدد افسانه‌ها و کلیشه‌های منفی هستند که همه ما در معرضشان بوده‌ایم. اگر شخصی شما را طرد کرد بینش خود نسبت به ارزش‌تان را از دست ندهید. برون‌آیی شما هدیه مهم به اشتراک گذاشتن بخش مهمی از شخصیتتان بود، که آن فرد انتخاب کرد تا آن را رد کند.

 آیا این تصمیم خود شماست؟
انتخاب برای برون‌آیی متعلق به خود شماست. شما تصمیم می‌گیرید که چه وقت، کجا، چگونه و به چه کسی برون‌آیی کنید. هرگز به خاطر احساس گناه و یا زیر فشار، برای برون‌آیی (از طرف پارتنر خود یا هر شخص دیگر) قبل از آن که کاملا آماده شوید، اقدام به این کار نکنید. تصمیم برای برون‌آیی باید با احتیاط و دقت گرفته شود و تنها شما می‌توانید فواید و عواقب بالقوه آن را سنجش کنید.

پیشنهادات دیگر
شما حق دارید که از هرکسی که برایش برون‌آیی کرده‌اید درخواست کنید تا این مسئله را نزد خود نگه دارند و آن را با دیگران به اشتراک نگذارند. شاید بخواهید قبل از این‌که برای کسی برون‌آیی کنید یک بار آن را بازی و تمرین کنید. اگرچه هرچند مرتبه که بیشتر برون‌آیی کنید برای شما انجام اینکار ساده‌تر می‌شود اما مهم است که افکار و حرف‌های شما با دقت انتخاب شده باشند. هرموقع که برون‌آیی کردید از تجربه آن استفاده کنید و از آن، تجربیات بیشتری بیاموزید زیرا همیشه، بار بعدی هم وجود دارد.

راه‌های ارتباط با ما:
پیامک در تلگرام
کانال تلگرام
اینستاگرام
فیس بوک

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com