کارگران معدن یورت با شعارهای اعتراضی روحانی را مجبور به ترک محل کردند

روژی کورد: حسن روحانی، رئیس جمهوری کنونی ایران و یکی از کاندیداهای این دوره انتخابات ریاست جمهوری جمهوری اسلامی ایران، پس از ۵ روز از حادثه معدن یورت که بیش از ۳۵ نفر در آن کشته شدند، از معدنجیان و محل بازدید کرد.

بازدید حسن روحانی با واکنش اعتراضی شدید کارگران معدن یورت روبرو شد.

کارگران خشمگین شعارهای تند و اعتراضی شدیدی بر علیه حسن روحانی سر دادند و گفتند: “عزا عزاست امروز”.

بر اثر شعارهای اعتراضی شدید و حمله کارگران به حسن روحانی، وی ناچار به ترک محل شد. در هنگام خروج روحانی از محل، برخی از کارگران خشمگین به خودروی حامل وی حمله ور شدند.

معدنچیان که از وضعیت پیگیری مطالبتشان توسط دولت گله مند بودند با شعارهای انتقادی اعتراض خود را به رئیس جمهور نشان دادند. شدت اعتراضات به حدی بود که روحانی مجبور به ترک معدن شد.

نماینده این کارگران خطاب به روحانی گفت:

آقای رئیس‌جمهور خوش آمدید که اینجا آمدید اما واقعا دیگه فایده ندارد.

* ما ۲۲ سال در این معدن کار می کنیم  اصلا هیچ کدامتان نمی‌دانید که کار در معدن یعنی چی؟

* حالا یادتان افتاده اینجا آمدید؟ ۴۰ نفرمان را از دست دادیم.۱۷۰ بچه بی پدر شده. ۴۰ تا زن بیوه شده. ما اصلا نمی‌دانیم می‌خواهید چه کار کنیم. چرا کار در معدن ایمنی ندارد و کسی پیگیر نیست.

* آقای عزیز چند سال پیش ما آمدیم دادگاه آزادشهر شکایت کردیم. همین همکاران شما ما را با باتون زدند و فرار کردیم.

* پارسال آمدیم فرمانداری اعتراض کنیم که ۱۴ ماه حقوق نگرفته بودیم. با زن‌هایمان آمدیم، خانم‌هایمان را آوردیم که حق‌مان را بگیریم یعنی تو رئیس‌جمهور متوجه نشدی؟!

* من بیست میلیون تومان از این شرکت طلب دارم ۱۰ هزار تومان پول در خانه‌ام نیست که بچه‌ام را به دکتر ببرم.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com