زبانهای دیگر
پخش
ماهنامه‌
مصاحبه‌
مقالات
گزارش
خاورمیانه‌
جهان
کوردستان
اصلی
‎خانه خاورمیانه‌ ایران یک فرمانده سپاه و ده نیروی وابسته به ایران در سوریه در…
خاورمیانه‌ایرانخبر
یک فرمانده سپاه و ده نیروی وابسته به ایران در سوریه در روزهای اخیر کشته شدند
اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۶۰۱۹۵

روژی کورد: بنا بر گزارش رسانه های ایران، سرتیپ دوم پاسدار علی منصوری اهل نیشابور، حدود یک هفته پیش در شمال حلب و نزدیکی خان طومان طی یک “عملیات مستشاری” کشته شده است.

علاوه بر این فرمانده عالی رتبه سپاه تروریستی پاسداران، دست کم چهار نیروی ایرانی دیگر به نام‌های عباس دانشگر، احمد مکیان، حسینعلی پورابراهیمی درگاه و مهدی نظری ظرف ده روز گذشته در سوریه کشته شده‌اند.

همچنین بنا بر گزارش بی بی سی، علاوه بر این پنج نفر، شش نفر از کسانی که ایران در قالب واحدهای غیر ایرانی سازمان می‌دهد، در سوریه کشته شده و مراسم تشییع جنازه آنها در قم برگزار شده‌ است.

قربان حسنی، حیدر شعبانی و صادق واحدی از “لشکر فاطمیون” (نیروهای افغان) و سید اقبال و امجد حسین از “تیپ زینبیون” (نیروهای پاکستانی) افراد دیگری هستند که در سوریه کشته شده‌اند.

طی ماه های اخیر صدها نفر از نیروهای ارتش جنایتکار ایران و شیعیان رافضی افغان که در ایران مقیم هستند و در بدل پول برای کشتن مسلمانان فرستاده می شوند، به هلاکت رسیده اند.

لشکر فاطمیون نیروی افغانی سپاه قدس است که در سوریه می جنگد. فاطمیون دارای چند هزار عضو است و در سه سال گذشته صدها کشته در سوریه داشته است. فاطمیون شکل به روز شده تیپ افغانی ابوذر است که در جنگ ایران و عراق بنفع رژیم می جنگید.

فرماندهان فاطمیون عضو سپاه قدس اند اما بدنه و اکثریت اعضای آن را مهاجرین فقیر افغانی تشکیل میدهند که برای چند صد دلار حقوق ماهانه به استخدام جمهوری اسلامی ایران در سوریه درآمده اند.

علی اکبر ولایتی در دیدار با معاون وزیر خارجه آلمان انگیزه حضور ایران در کشورهایی مانند عراق و سوریه را حفظ ثبات منطقه نامیده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com