روژی کورد: همچنانکه قبلا نیز ۶ حزب کوردستان روژهلات پس از نشستی در بارگاه شاخه کوردستانی حزب کمونیست ایرن (کومله) اعلام کرده بودند، امروز این شش حزب طی بیانیه ای مشترک، انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستای ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ شمسی را تحریم نمودند.

این احزاب طی این بیانیه مشترک از مردم ایران و کوردستان خواستند تا انتخابات پیش روی را بایکوت نموده و از شرکت در انتخابات خودداری نمایند.

حزب دمکرات کوردستان، کومله زحمتشکان کوردستان،کومله انقلابی زحمتکشان کوردستان ایران، سازمان خبات کوردستان ایران، حزب دمکرات کوردستان ایران و کومله (سازمان کوردستانی حزب کمونیست ایران)، شش حزب کوردستان ایران هستند که طی این بیانیه مشترک از مردم ایران و کوردستان خواسته اند تا انتخابات را تحریم نمایند.

این شش حزب ۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ در بارگاه حزب و کومله (سازمان کوردستانی حزب کمونیست ایران)، طی نشست مشترکی به بررسی زوایای انتخابات پیش روی پرداخته بودند.

در بخشی از بیانیه مشترک این ۶ حزب آمده است: “از آنروی که انتخابات زیر سیطره و قدرت جمهوری اسلامی ایران با هیچ یک از معیارهای دمکراتیک و مدرن مطابقت نداشته و نمی توان آنرا انتخابات نامید، مشارکت در این انتخابات به معنای بی فهم و شعور کردن مردم در مسیر حق تعیین سرنوشتشان می باشد و یکی از علل تداوم عمر جمهوری اسلامی ایران می باشد، لازم است از سوی مردم بایکوت شود”.

در ادامه آمده است: “از تمامی فعالین سیاسی و مدنی و اقشار و طبقات کوردستان درخواست می نمائیم تا را با اعلامیه احزاب همنوا و همصدا شده و با اتحاد بیشتر موجب گسترده تر شدن بایکوت شوند”.

برخی از آگاهان سیاسی کورد و مسائل کوردستان، انتشار بیانیه متحد این شش حزب را گامی مهم در جهت پیشبرد اهداف مردم کوردستان و دست یابی به حقوق ملی آنها و انجام فعالیتهای گروهی و مشتکر بین این احزاب می دانند و به آینده ین تحول خوش بین می باشند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com