روژی کورد: حملات نیروهای ائتلاف به رهبری امریکا در سوریه و عراق، پس از آغاز به کار ترامپ، شدت یافته است.

داعش قسمت اصلی موصل در عراق را از دست داده است به گونه ای که البغدادی، رهبر این گروه تروریستی، خطبه الوداع را نیز خواند.

این حملات در افغانستان نیز از سوی امریکا و با شلیک “مادر بمبها” به سوری داعش که کشته شدن بیش از ۹۲ نفر از نیروهای داعش را در پی داشت، ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ایاد علاوی، معاون رییس جمهوری عراق می‌گوید اطلاعاتی به دست آورده که نشان می‌دهد گروه حکومت اسلامی (داعش) و گروه القاعده در حال مذاکره برای تشکیل یک ائتلاف‌اند.

معاون رئیس‌جمهوری عراق می‌گوید، مذاکرات نمایندگان «ابوبکر البغدادی» رهبر ارشد گروه تروریستی داعش و «ایمن الظواهری» ‌رهبر القاعده «هم اینک در جریان است».

ایاد علاوی گفته است که منابعی که در عراق و در خاورمیانه دارد به او اطلاع داده‌اند که نمایندگان ابوبکر بغدادی و ایمن ظواهری، رهبران داعش و القاعده برای تشکیل یک ائتلاف با یکدیگر در حال مذاکره‌اند.

به گفته علاوی، این مذاکرات همزمان با عقب‌نشینی داعش از موصل آغاز شده است اما هنوز معلوم نیست که همکاری القاعده و داعش در آینده به چه نحو خواهد بود.

ایاد علاوی می‌گوید: «داعش کنترلش بر شهرهای عراق را از دست می‌دهد اما به این معنی نیست که نابود می‌شود.»

معاون رئیس جمهوری عراق هشدار داده که در آینده ممکن است گروه دولت اسلامی (داعش) به شکل هسته‌هایی پراکنده و مخفی در انتظار موقعیت تازه‌ای برای سازماندهی مجدد بماند.

پیشتر مقام های آمریکایی و عراقی گفته بودند، با تشدید نبردها در موصل، ابوبکر البغدادی از این شهر خارج و جایی در بیایان پنهان شده است.

داعش در سال ۲۰۱۴ از القاعده جدا شده و از زمان تاکنون بر سر جذب نیروها و منابع مالی با یکدیگر در رقابت هستند. این در حالی است که ایمن الظواهری به طور علنی از روش‌های خشونت‌بار داعش به شدت انتقاد کرده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)