محسنی‌اژه‌ای گفته که پرونده «هنگامه شهیدی» و «طاهره ریاحی»، روزنامه‌نگاران بازداشت‌شده، در مرحله دادسرا است و هنوز قرار مجرمیت برای آن‌ها صادر نشده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به سؤال خبرنگاران در باره آخرین وضعیت روزنامه‌نگاران دستگیرشده از جمله «هنگامه شهیدی» و «طاهره ریاحی» گفت: [پرونده آن‌ها] در مرحله دادسرا بوده و هنوز قرار مجرمیت صادر نشده است.

او همچنین در باره وضعیت پرونده فعالان فضای مجازی گفت: در برخی کانال های تلگرامی می گفتند که ۱۲ نفر بازداشت شده‌اند.‌ این صحیح نبود. در مورد کانال های تلگرامی ۸ نفر بازداشت بودند که یک نفر از آن‌ها آزاد شده و یک نفر دیگر هم در حال آزادی است که نمی‌دانم شاید هم اکنون آزاد شده باشد.

محسنی‌اژه‌ای ادامه داد: سه یا چهار نفر دیگر هم در بحث دیگری دستگیر شده بودند. خانم شهیدی هم توسط وزارت اطلاعات دستگیر شده بود و مدتی هم در اختیار وزارت اطلاعات بود و آن خانم دیگر هم همین‌طور. این‌ها با هم مرتبط نیستند. یا همان آقای احسان مازندرانی که در حال تحمل کیفر است. این‌ها با هم ارتباطی ندارند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com