روژی کورد:ر ناوگان دریایی شماره ۳ آمریکا، روز شنبه ۱۹ خردادماه ۱۳۹۶ شمسی، در بیانیه‌ای اعلام کرد که ناوگروه ضربتی آمریکا به سمت مقصد نامشخصی به حرکت در‌آمده‌ است. در این بیانیه آمده است که این ناوگروه بجای برنامه قبلی سفر به کشور استرالیا راهی آب‌های اقیانوس آرام شده است.

همچنین بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، ناوگروه ضربتی نیروی دریایی آمریکا به سمت شبه جزیره کره در حرکت است.

یک مقام آمریکایی روز شنبه ۱۹ خردادماه ۱۳۹۶ شمسی به خبرگزاری رویترز گفته است: “در پی افزایش نگرانی‌ها از برنامه موشکی کره شمالی، ناوگروه ضربتی نیروی دریایی آمریکا به سمت شبه جزیره کره به حرکت درامده است”.

این مقام آمریکایی که نخواسته است نامش فاش شود به رویترز گفته استد، این ناوگروه ضربتی شامل یک فروند ناو هواپیمابر است و از بندر سنگاپور به سمت شبه جزیره کره حرکت می‌کند.

این مقام آمریکایی با اشاره به رفتار جنگ‌طلبانه کره شمالی گفت: «ما احساس می‌کنیم باید حضور خود در منطقه را افزایش دهیم».

در دیدار هفته جاری دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا با خی جین پینگ، رییس جمهوری چین در فلوریدا، ترامپ از همتای خود خواست تا کره شمالی را بخاطر برنامه اتمیش تحت فشار قرار دهد.

مشاوران امنیت ملی ترامپ کار بازنگری به گزینه‌های آمریکا در مقابله با کره شمالی را به پایان برده‌اند. در حالیکه گزینه حمله نظامی بازدارنده از روی میز برداشته نشده، اما تاکید اصلی بر تحریم‌های اقتصادی و فشار بر پکن برای مهار این کشور همسایه چین است.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در مصاحبه ای که روز یکشنبه ۱۳ فروردین ماه ۱۳۹۶ شمسی در «فایننشال‌تایمز» منتشر شده است، گفته است: ” گفته اگر پکن در مورد کره شمالی همکاری نکند، واشینگتن، خود، قادر است به وضعیت موجود، «به‌طور کامل» رسیدگی کند.”

ترامپ گفته است «چین نفوذ عمیقی بر کره شمالی دارد… و تصمیم خواهد گرفت در مورد کره شمالی به ما کمک کند، و یا این کار را نخواهند کرد».

در پی انتشار خبر آزمایش یک “موتور موشکی قدرتمند جدید” از سوی کره شمالی؛ دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی را به خاطر انجام دوباره آزمایش‌های موشکی به‌شدت مورد انتقاد قرار داد و رفتار او را “بسیار شرورانه” خواند.

خبرگزاری دولتی کره‌شمالی کی‌سی‌ان‌ای (KCNA) به نقل از کیم جونگ اون همچنین گزارش داد که این موتور موشکی جدید می‌تواند به کشورش در راه پرتاب “ماهواره‌های طراز اول” کمک کند. رهبر شمالی که به گزارش این خبرگزاری، شخصا شاهد این آزمایش بوده، همچنین از “موفقیتی تاریخی” سخن گفت.

رهبر کره شمالی ضمن ابراز خشنودی از این آزمایش موفقیت‌آمیز از “تولد دوباره” صنعت موشک‌سازی کشورش سخن گفت.

خبرگزاری دولتی این کشور ک.سی.ان.ای (KCNA) اعلام کرد که یک موتور موشکی جدید و قدرتمند آزمایش شده است.

به گزاری این خبرگزاری کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی این آزمایش موشکی موفقیت‌آمیز را به عنوان “تولد دوباره” صنعت موشک‌سازی کشورش ارزیابی کرده است.

رهبر کره شمالی معتقد است که این موتور موشکی جدید می‌تواند به کشورش در راه پرتاب “ماهواره‌های طراز اول” کمک کند. کیم جونگ اون که به گزارش KCNA خود شخصا شاهد این آزمایش بوده، از “موفقیتی تاریخی” سخن گفته است.

خبرگزاری رسمی کره شمالی گفته است که موتور آزمایش شده به آن کشور کمک می‌کند تا به «ظرفیت‌های بالای جهانی» در پرتاب ماهواره دست پیدا کند.

به گفته این خبرگزاری، کیم جونگ‌اون، رهبر کره شمالی، گفته است که «جهان به‌زودی نتیجه شکوهمند آزمایش پیروزمندانه امروز را نظاره خواهد کرد.»

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)