مروفایتی: بر اساس خبر رسیده به مروفایتی، به علت انفجار مین در یکی از مناطق شهرستان بانه، در روز سیزده بدر ۱۳۹۶ شمسی، یک جوان ۳۰ ساله اهل روستای “منجیلان” این شهرستان به شدت مجروح شده است.

خبرنگار مروفایتی در این باره اعلام داشت، یک جوان۳۰ ساله اهل روستای منجیلان بانه به نام “اسماعیل عزیزیان”، روز یکشنبه ۱۳ فروردین ماه ۱۳۹۶ شمسی، بر اثر انفجار مین به شدت زخمی شده و به بیمارستان صلاح الدین بانه اعزام شده است.

با وجود اینکه مقامات جمهوری اسلامی این مین ها را به دوران جنگ هشت ساله بین ایران و عراق منتسب می نمایند، اما برخی از گزارشها حاکی از وجود مین های تازه طی یک سال گذشته در مناطق مرزی بین کوردستان ایران و اقلیم کوردستان می باشد.

سالانه دهها تن در شهرهای مرزی و بخصوص در کوردستان به علت انفجار مین جان خود را از دست میدهند یا دچار معلولیت و نقص جسمی میشوند، با این وظعیت هم تا کنون حکومت جمهوری اسلامی ایران به بهانه نا ارام بودن مناطق مرزی حاضر نشده است این مناطق را از وجود مین‌ها پاکسازی کند.

همچنین تا کنون ایران هیچکدام از پیمان نامه‌های جهانی علیه مین و بویژه پیماننامه‌ اوتاوای را امضا نکرده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com