روژی کورد: بنا بر گزارش خبرنگار روژی کورد در ارومیه، امروز یکشنبه سیزده بدر ۱۳۹۶ شمسی، نیروهای سپاه پاسدارن و نیروهای انتظامی در تفریحگاه “گلی بنار” واقع در منطقه مرگور بخش سیلوانا از توابع شهرستان ارومیه، به مراسم شادمانه مردم یورش برده اند.

بر اساس گزارش ارسالی، نیروهای رژیم متشکل از مزدوران محلی و پاسدار، به وسیله ماشینهای نظامی و با استفاده از انواع سلاح سبک و سنگین به رقص کوردی (هلپرکی) یورش برده و وسایل موسیقی را توقیف نموده و به تهدید مردم پرداخته اند.

نیروهای رژیم با حمله به مراسم سیزده بدر که قسمت عمده ای از مراسم ملی نوروز کوردها به شمار می رود، سعی در متفرق کردن مردم و ترسانیدن زنان و کودکان داشته اند.

همچنین خبرنگار روژی کورد از ارومیه گزارش داد، نیروهای رژیم در منطقه ای تفریحی بنام “تپه دنخه” از توابع شهرستان اشنویه، نیروهای رژیم با استفاده از انواع سلاح سبک و سنگین از قبیل کاتوشیا و قناس و کلاشینکوف، سعی در کنتر منطقه و تهدید مردم داشته اند.

به علت تنبیه چندین تن از مزدوران محلی از سوی افراد مسلح ناشناس داخلی طی یک سال گذشته، ترس و رعب فراوانی طی مراسم سیزده بدر امسال در این افراد ایجاد شده است.

بنا بر گزارش موثق رسیده به روژی کورد، سپاه پاسداران رسما به مزدوران محلی ابلاغ نموده است که باید مراقب جان خود باشند و خود مسئولی حفظ جان خود و خانواده اشان می باشند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)