نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی ضمن تأیید گزارش‌ها در باره مشکلات بوجود آمده ناشی از پارازیت‌ در شیراز و اعتراضات مردمی گفت: دستگاه‌های نظامی و انتظامی مسئول این پارازیت‌ها بوده‌اند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، علی اکبری در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به آخرین وضعیت موضوع پارازیت‌های شیراز که با اعتراض گروه‌هایی از مردم این شهر نیز روبرو شده بود، اعلام کرد: واقعیت این است که روند پیگیری این موضوع متوقف نشده و حتی چندین جلسه کارشناسی در دانشگاه و دیگر بخش‌ها برگزار شد که نیاز است در این رابطه اقدام به مستندسازی شود.

وی اعلام کرد: متاسفانه گفته‌های مردم شیراز درباره پارازیت‌ها صحت دارد و حتی برخی شبکه‌های داخلی نیز به‌ لحاظ تصویر و صدا با مشکلاتی در پخش روبرو شده‌اند.

به گفته آقای اکبری: مسئولان صداوسیما در پاسخ به سوالاتی که در این رابطه مطرح کردیم، مدعی شدند که این مشکلات ناشی از تغییراتی است که در ساختار شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی خود ایجاد کرده‌اند و اعلام شد که تا اردیبهشت‌ماه سال جاری نیز این مشکلات ادامه خواهد داشت.

اکبری در پاسخ به سوالی درباره این‌که مسئول ارسال پارازیت‌ها کدام نهاد است، اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: مخابرات می‌گوید اطلاعی ندارد، دستگاه‌های سیاسی نیز می‌گویند اقدامی دراین راستا نداشته‌اند و علی‌القاعده دستگاه‌های نظامی و انتظامی مسئول این پارازیت‌ها بوده‌اند.

نماینده شیراز در مجلس در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر این‌که آیا تفاوتی میان این شهر و دیگر شهرهای کشور وجود دارد که شدت پارازیت‌ها در شیراز بیش از دیگر نقاط کشور است، گفت: قطعاً نباید تفاوتی میان شهرهای کشور وجود داشته باشد اما ممکن است عملکردها متفاوت باشد.

این عضو مجلس مجلس دهم در واکنش به این‌که آیا فرماندار، استاندار، یا دیگر مدیران استانی و شهری شیراز در این موضوع تاثیرگذار بوده‌اند نیز گفت: به هر حال امکان دارد. چرا که بعضی اوقات تصمیم‌های مدیریتی و گاه فردی منجر به این اتفاق‌ها می‌شود که منجر به نگرانی‌هایی می‌شود.

نماینده مردم شیراز در عین حال تصریح کرد: البته اطلاع دقیقی نسبت به دیگر نقاط کشور ندارم اما آن‌چنان که مردم تاکید دارند و بنده بنابر بررسی‌های شخصی متوجه شده‌ام این است که پارازیت‌ها در شیراز مشکل‌ساز شده است.

اکبری در پایان تصریح کرد: از دیگر سو برخی مسئولان و کسانی که مسئول موضوعات مربوط به سلامت مردم هستند، تاکید دارند که این پارازیت‌ها برای سلامت مردم مشکل‌آفرین است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com