روژی کورد: وزارت کشور بحرین طی اطلاعیه ای، از کشف یک “هسته تروریستی” که از حمایت و پشتیبانی ایران برخوردار بوده‌اند و قصد داشته‌اند چند عملیات تروریستی در بحرین انجام دهند، خبر داد.

وزارت کشور بحرین در اطلاعیه خود مدعی شده است که ماموران ضمن کشف و خنثی کردن این “هسته تروریستی” موفق به کشف سلاح و مواد منفجره نیز شده‌اند. بحرین مدعی شده است که مسئولیت حمله به اتوبوس نیروی پلیس این کشور که روز ۲۶ فوریه روی داد نیز برعهده اعضای این گروه بوده است. در جریان آن حمله ۵ مامور پلیس بحرین مجروح شده بودند.

بنا بر گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس از دوبی، حرین یک “هسته تروریستی” مرتبط با ایران را کشف و خنثی کرده است. وزارت کشور بحرین مدعی شده است که در ارتباط با این “هسته تروریستی” ۱۴ نفر را دستگیر کرده است. در اطلاعیه وزارت کشور بحرین اعلام شده است که این افراد قصد داشته‌اند مسئولان دولتی و امنیتی بحرین را ترور کنند.

بنا بر این گزارش ۱۱ نفر از افرادی که بازداشت شده‌اند توسط سپاه پاسداران و همچنین نیروهای حزب الله در عراق تعلیمات نظامی دیده‌اند. روزنامه “گلف نیوز” در تدقیق خبر آسوشیدپرس افزوده است که این افراد به موازات سپاه پاسداران، توسط اعضای گروه “کتائب حزب الله” تعلیم دیده‌اند. این گروه یکی از شاخه‌های شیعه‌مذهب “حشد الشعبی” یا “بسیج مردمی عراق” است.

جمهوری اسلامی ایران در برابر ادعای وزارت بحرین تا کنون واکنشی نشان نداده است.

مقامات بحرین بعد از ظهر روز شنبه ۴ مارس ۲۰۱۷ از کشف یک شبکه سازمان یافته تروریستی ۵۴ نفره و بازداشت ۲۵۵ تن از آنها خبر دادند. این شبکه سازمان یافته با حمایت مالی و تسلیحاتی ایران به فعالیت تروریستی خود ادامه می دهد.

بنا به گزارش العربیه به نقل از منابع امنیتی بحرین شبکه ۵۴ با هدف انجام عملیات تروریستی در داخل بحرین تشکیل شده و طرح‌هایی برای اقدامات تروریستی تهیه کرده بود اما پیش از تحقق آن توسط دستگاه‌های امنیتی بحرین کشف و ۲۵ تن از اعضای آن دستگیر شدند.

به گفته مقامات بحرینی از میان ۲۵ نفر اعضای این سازمان تروریستی که دستگیر شدند، هم اکنون به پرونده ۱۶ متهم رسیدگی می‌شود.

اعضای این شبکه اعتراف کردند که حداقل در ۶ عملیات تروریستی مختلف در بحرین شرکت کردند.

از جمله اقدامات تروریستی طراحی شده برایاین شبکه ترور افراد پلیس و نیروهای امنیتی بحرین و ایجاد هرج و مرج در مناطق مختلف این کشور است.

مقامات امنیتی بحرین همچنین از کشف مقادیری اسلحه، مواد منفجره متعلق به اعضای این شبکه تروریستی نیز خبر دادند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com