روژی کورد: رزمایش بزرگ «عقاب‌های سرنوشت‌ساز» روز یکشنبه در کویت آغاز می‌شود و تا ۶ آوریل ادامه خواهد داشت. در این رزمایش تمامی واحد‌های نظامی پادشاهی سعودی در کنار نیروهای نظامی کشورهای عضو شورای همکاری و آمریکا شرکت خواهند کرد.

بنا به گزارش العربیه، این رزمایش در زمین، دریا و هوا و در کشور کویت برگزار می‌شود، و یکی از بزرگترین رزمایش‌ها در سطح منطقه و جهان خواهد بود.

براساس بیانیه نیروهای مسلح کویت، این رزمایش با هدف هماهنگی بین موسسات دولتی دست‌ اندر کار مدیریت بحران‌ها، و فعال‌سازی نقش آنها در پشتیبانی از نیروهای مسلح و عملیات امنیتی، و تقویت هماهنگی بین کشورهای شرکت کننده در این رزمایش اعلام شده است.

این رزمایش در چندین مرحله به شرح زیر برگزار می‌شود:

مرحله برنامه ریزی عملیاتی

مرحله بازآفرینی مراکز رهبری

مرحله نبرد میدانی

مرحله پایانی، اجتماع رهبران ارشد

لازم به یادآوری است که این رزمایش دوره چهاردهم این تمرین‌ها است، که برای نخستین بار در سال ۱۹۹۰ در کشور بحرین برگزار شد.

در طی ۱۸ سال که از انجام این تمرین‌ها می‌گذرد، نیروهای مسلح کشورهای خلیج و نیروهای «سپر جزیره» وابسته به شورای همکاری خلیج از سطح بالایی از آمادگی برخوردار شده‌اند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com