رهبر ایران یک روز قبل از نوروز ۱۳۹۶، در دیدار با مداحان و روضه‌خوانان موضوع برابری و عدالت جنسیتی زنان و مردان را مفهومی “غربی” خواند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، علی خامنه‌ای با اشاره به اینکه اداره خانه و فرزندان باید اولویت کار زنان باشد، اضافه کرد: “امروز اندیشمندان غربی و افرادی که مسائلی همچون برابری جنسیتی را دنبال می‌کردند، از کار خود به دلیل مفاسد ناشی از آن پشیمان هستند. امیدواریم منظور کسانی که در داخل کشور، چنین مباحثی را مطرح می‌کنند، همان مفهوم نادرست غربی نباشد.”

خامنه‌ای همچنین از دختر پیامبر اسلام سخن گفت و او را به‌عنوان یک “رهبر حقیقی، همسر و مادر نمونه” برای زن مسلمان مثال زد.

رهبر جمهوری اسلامی اعتقاد دارد که قراردادن زن به‌صورت “متاع و ابزار التذاذ” در دنیای غرب “به‌احتمال زیاد جزو توطئه‌های صهیونیست‌ها” است.

او ابراز تأسف کرده که در داخل ایران و حتی در برخی محیط‌های اسلامی، وظایف و انتظاراتی از زنان مطرح می‌شود که به اعتقاد او کوچک کردن و تحقیر زن است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com