روژی کورد: سخنگوی پنتاگون تایید کرد: صدها تکاور دریایی با تجهیزات نظامی سنگین، بعنوان بخشی از عملیات در حال پیشرفت برای جنگ در بیرون راندن داعش از مرکز فرماندهیش در رقه مستقر شدند.

بنا به گزارش الجزیر، یک مقام رسمی آمریکایی گفت: تفنگداران دریایی آماده‌اند در هر موقعیت توپخانه‌ای با نیروهای محلی همکاری کنند.

استقرار نیروها زرهی موقتی است اما این می‌تواند نشان دهنده‌ی این باشد که کاخ سفید نسبت به دولت سابق در دادن اختیارات بیشتر به پنتاگون در تصمیمات روزمره جنگی در نبرد با داعش در عراق و سوریه نرمش بیشتری نشان می‌دهد.

واشینگتن‌پست و آسوشیتدپرس نیز گزارش داده اند که تفنگداران دریایی، هشتم ماه مارس برای عملیات در سوریه به حال آماده‌باش درآمده‌اند. آسوشیتدپرس در عین حال می‌گوید اعزام این نیروهای نظامی «موقتی» است.

در ادامه گزارش آمده است که فرماندهان نظامی توسط دولت سابق که کوچکترین مسائل روازنه جنگی در بهتر جنگیدن با دشمن را مدیریت می‌کردند، ناامید شده بودند.

یکی از مسئولان گفت در مجموع ایالات متحده در حال آماده شدن برای فرستادن ۱۰۰۰ سرباز در صورت نیاز به کویت برای پیوستن به جنگ علیه داعش می‌باشد.

طرفداران این حرکت می گویند که این برای فرماندهان زمینه‌ای در انعطاف بیشتر در واکنش سریع در موقعییهای پیش‌بینی نشده و نبردها را فراهم می‌کند.

درآخرین حرکات یگانها در استقرار موقت، چند دوجین از نیروهای ارتش در حومه منبج، سوریه که پنتاگون از آن به نام ماموریت “احتیاط و بازدارنده” نام میبرد. اعزام می‌شوند.

پنتاگون گفت که به اهتزاز درآمدن پرچمهای آمریکا و به حرکت در‌آمدن خودروهای سنگین مجهز نظامی و سربازان مستقر، برای کنترل بحرانها در این منطقه می‌باشد.

در ادامه گزارش آمده است تحت محدودیتهایی که دولت اوباما اعمال کرد در سوریه تا حدود ۵۰۰ نیروی نظامی میتوانست حضور داشته باشد.

عملیات مخصوص جنگجویان به ظاهر برای آموزش و همکاری با نیروهای دمکارتیک سوریه SDF و نیروهای تحت پوشش کردها و جنگجویان عرب که ثابت کرده‌اند که همکار کلیدی در زمین در نبرد یگانهای ائتلاف آمریکایی علیه داعش هستند.

روسای پنتاگون نقشه جدیدی برای جنگ با داعش در آواخر ماه گذشته به کاخ سفید دادند که طرح کلی از استراتژی که اهتمال افزایش شمار سربازان امریکایی و توان آنها در پشتیبانی از جنگجویان سوری که در جنگ در رقه شرکت خواهند کرد.

ارتش یک سری گزینه‌های را طراحی می‌کند که شامل پشتیبانی توپخانه‌ای، حضور هلیکوپترهای آپاچی بیشتر، نیروهای آموزش دیده زبده‌تر، می‌باشد.

مقامات نظامی میگویند جنگ در رقه بسیار شبیه به جنگ در موصل است جایی که نیروهای محلی درگیر جنگی سبع و درندانه برای بازپس‌گیری شمال شهر موصل که دژ نظامی داعش، می‌باشند.

هنگامیکه که سربازان آماده بودند تا به داخل موصل بروند آمریکا پایگاههای برای مرکز فعالیتهای لجستیکی و توپحانه‌ای سنگین در خارج از شهر موصل برپا کرد.

در ادامه گزارش آمده است که تحرکات در هر موقعیتی سربازان آمریکایی را به جنگ نزدیکتر می‌کند. بنابراین برای گرفتن هر نوع تصمیمی آنگونه که فرماندهان نظامی می‌گویند‌احتیاج به توانایی اخذ سریع تصمیمات دارد بدونه آنکه هر بار منتظر موافقت کاخ سفید باشند.

همزمان با گزارش الجزیره، واشینگتن‌پست و آسوشیتدپرس، خبرگزاری رویترز نیز می‌گوید واشینگتن در حال سنجیدن این گزینه است که چند صد تن از سربازان خود را به کویت بفرستد تا «به‌عنوان نیروی ذخیره و اعزام احتمالی» به عراق و سوریه، برای نبرد علیه حکومت اسلامی در آماده‌باش و نزدیک محل درگیری‌ها باشند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)