روژی کورد: با توجه به گزارش‌های جدید نیمی از لنگرگاههای کشتیرانی ایران در اختیار فعالیتهای نظامی ایران است و از شرکتهای حمل و نقل برای قاچاق اسلحه و کالاهای قاچاق دیگر استفاده می‌شود.

به گفته سازمان مجاهدین که یکی از سازمانهای مخالف رژیم ایران است در مجموع ۹۰ لنگرگاه، توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گرفتە شدە است کە برای دور زدن تحریمها و تامین مالی فعالیتهای تروریستی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مسئولان سازمان مجاهدین طی بیانیه تهیه شده‌ای که به فاکس نیوز دادند، گفتند: بر اساس دستور مستقیم رهبر، علی خامنه‌ایی، به هیچ مقامی اجازه داده نمی‌شود که بر فعالیتهای سپاه پاسداران در مناطق مرزی چه هوایی، زمینی و دریایی نظارت کند. و سپاه می‌تواند هر چیزی و با هر کمیتی را بدون پرداخت وجه مالیاتی صادر کند و سپاه از این لنگرگاهها برای فعالیتهای بسیار ناخوشایند استفاده می‌کند.

همچنین در ادامه بیانیه آمده است برای تامین مالی این فعالیتها، سپاه پاسداران درگیر در قاچاق نفت، گاز، فرآوردهای شیمیایی، سیگار، مواد مخدر، الکل، تلفن همراه، دارو، مواد بهداشتی، مواد انرژی‌زا و مکمل‌ها می‌باشد.

مجاهدین تخمین زده‌اند که صادرات و واردات این کالاههای قاچاق، ۱۲میلیارد دلار سود خالص سالانه به سپاه اعطا کرده‌ است.

در ادامه گزارش آمده است که کشتیهای تجاری زیر کنترل مستقیم سپاه پاسداران از این لنگرگاهها برای صادر کردن کالاها و سایر تجهیزات، حتی اسلحه به دیگر کشورها دور از چشم نظارت بین اللملی، استفاده می‌کنند.

یکی از مسولین بلند پایه مجاهدین گفت: این لنگرگاهها نقش کلیدی برای تلاشهای رژیم از سرباز زدن از تحریمها، بازی می‌کنند. از تحقیقاتی که توسط منابع مجاهدین در داخل رژیم، استنتاج می‌شود صدور بسیار ترسناک سلاح به نیروهای نیابتی‌اش در منطقه از این لنگرگاهها صورت می‌گیرد.

بیانیه اضافه می‌کند که منابع مجاهدین به شناسایی سه سازمان کمک کردند و از شرکتهای ” ادمیرال گروپ، حافظ – دایا – آریا، والفجر ” بعنوان شرکتهای حمل و نقل مورد استفاده سپاه و جلودار قاچاق اسلحه به کشورهای سرتاسر منطقه، بخصوص یمن ، نام بردند.

از زمانیکه که بیشتر لنگرگاههای یمن به روی کشتیهای ایرانی بسته شد، شرکتهای حمل و نقل سپاه پاسداران شروع به استفاده از بنادر نزدیک به عمان برای قاچاق اسلحه به یمن کردند.

سازمان مجاهدین می‌گوید که آنها مقدمتا از بنادر سلطان قابوس در مقسط و صحار در شمال عمان و صلاله در جنوب عمان استفاده کردند.

سازمان مجاهدین سپاه را متهم میکند که برای ادامه عملیاتش از بنادر استانهای هرمزگان و بوشهر در امتداد خلیج فارس و بعلاوه از جزایر فارسی و فارور استفاده می‌کند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)