برخی منابع معتبر از نشست سری مقامات سپاه قدس رژیم ایران با نیروهای وابسته به حزب کارگران کوردستان در مناطق شنگال خبر دادند.

روزنامه‌ی شرق الاوسط، در گزارشی به نقل از یک مقام مسؤل نیروهای وابسته به پ.ک.ک گزارشی منتشر کرده است که در روزهای گذشته شماری از افسران سپاه قدس رژیم ایران در مناطق شنگال با فراندهان نظامی وابسته به پ.ک.ک در شنگال ملاقات کرده‌اند.

این منبع همچنین نوشته است، دو طرف بر سر تداوم حضور نیروهای وابسته به حزب کارگران کوردستان در مناطق شنگال و همچنین تجهیز این نیروها با سلاح و ادوات سنگین نظامی از سوی تهران، رایزنی کرده‌اند.

شرق الاوسط به نقل از یک مسؤل حزب “دعوه” که نوری المالکی رهبر آن را به عهده دارد، نوشته، هدف از نشست و همکاری نیروهای سپاه در رابطه با تداوم استقرار نیروهای وابسته به پ.ک.ک، ارسال تدارکات نظامی از طریق مناطق ستراتژیک شنگال به سوریه جهت یاری‌رسانی زمینی به رژیم اسد و ملیشیاهای وابسته به رژیم ایران است.

این روزنامه‌ی معتبر عربی به نقل از شاهدان عینی نیز نوشته است که افسران سپاه تروریستی قدس رژیم تهران با استفاده از چند فروند هلی کوپتر نیروهای عراقی به مناطق ستراتژیکی شنگال رفته‌اند.

همچنین کارشناسان معتقدند که رژیم اسلامی با اشراف به اینکه احتمالا مورد تهاجم شماری از قدرتها قرار بگیرد، در صدد ایجاد جبهه‌های مختلف علیه کشورهای منطقه از جمله ترکیه و عربستان است، به همین دلیل به هیچ قیمتی نمی‌خواهد مناطق ستراتژیکی تحت کنترل نیروهای همپیمان خود را در شنگال از دست بدهد.

پیشتر نیز روزنامه‌ی معتبر گاردین در گزارشی از طرح سپاه قدس و همدستی نیروهای پ.ک.ک در شنگال و سوریه با نیروهای سپاه قدس رژیم تروریستی ایران پرده برداشته بود.

روز جمعه(٣ مارس)، مناطق خان سوری و سنونی از توابع شهر کوردهای ایزدی (شنگال)، شاهد یک رشته درگیری نظامی مابین نیروهای وابسته به پ.ک.ک و پیشمرگهای کورد بود.

روز شنبه نیز (۴ مارس) فرماندهان پیشمرگ در یک نشست خبری در اربیل، ضمن آزاد کردن ۵ عضو پ.ک.ک که در درگیری روز جمعه به اسارت پیشمرگها در آمده بودند، از تداوم حضور نیروهای پ.ک.ک و مانع تراشی این نیروها برای پیشمرگان کورد، به شدت هشدار دادند.

همکنون دو طرف اقلیم کوردستان و نیروهای وابسته به پ.ک.ک در حال آماده باشی و ایجاد خاکریز و سنگر در این مناطق می‌‌باشند. خبرها حاکی از انتقال تعداد دهها نیروی مسلح از دو طرف به این مناطق می‌باشند.

چند روز تا پایان جمهوری اسلامی؟

از جمله نشانه‌‌های وقوع درگیری و حمله‌ی نظامی مابین رژیم تهران و ایالات متحده، افزایش ۵۴ ملیارد دلاری پنتاگون برای ارتش آمریکا و افزایش‌ تنشهای رژیم ایران با کشورهای منطقه‌ای، نگرانیهای رژیم و آزمایشات موشکی یکی پس از دیگری رژیم ایران .

پرزیدنت ترامپ اعلام کرده است این (بودجه) شامل افزایش تاریخی در هزینه‌های دفاعی برای بازسازی ارتش خالی شده آمریکا در زمانی است که به آن خیلی نیاز داریم.

در حالیکه ایالات متحده سالانه در حال حاضر حدود ۶۰۰ میلیارد دلار در بخشهای نظامی هزینه می کن، خبرها حاکی از افزایش تعداد سربازان، ملوانان، هواپیماها و کشتی‌های هواپیمابر جنگی آمریکا است.

ارتش ایالات متحده به دنبال روی کار آمدن پرزیدنت ترامپ، تعداد مانورهای نظامی ایالات را با متحدان خود در حوزه‌ی خلیج به طور کاملا چشمگیری افزایش داده است.

از دیگر سو رژیم اسلامی نیز به افزایش بودجه نظامی، افزایش مانورها و آزمایش‌ موشکهای مختلف و همچنین فراخوان برای برخورد با افراد غایب سربازی از سال ۵۵ تا ٧٧ شده است.

چند روزقبل باشگاه خبرنگاران وابسته به وزارت اطلاعات رژیم اعلام کرده است: “تمام مشمولان کاردانی، دیپلم و زیردیپلم غایب و غیر غایب دارای برگه آماده به خدمت تا پایان سال ۱۳۹۵، باید در محل و مراکز سازمان وظیفه عمومی ناجا حضور یابند تا به خدمت دوره ضرورت اعزام شوند”.

از دیگر سو دولت چین، یکی از کشورهایی که ایران را به عنوان روز شنبه ۱۴ اسفند اعلام کرد که این کشور قصد دارد بودجه نظامی خود را برای سال جاری در حدود ۷ درصد افزایش دهد.

نتیجه‌ی این درگیری گسترده به پایان عمر ننگین رژیم تروریستی اسلامی ایران و ایجاد چند کشور دیگر در منطقه و همچنین تیشه‌ای به ریشه‌ی جنگ طایفی، تروریسم و فرقه‌گرایی و رشد گروههای تروریستی که رژیم اسلامی مسبب آن در کل جهان است، خواهد انجامید.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)