به گزارش خبرگزاری بهایی نیوز مهسا شاعرزاده شهروند بهایی ساکن شهرستان رامهرمز در استان خوزستان به دلیل باورمند بودن به آئین بهایی از دانشگاه پیام نور این شهر اخراج گردید.
بنابرگزارش مجموعه خبری بهایی نیوز مهسا شاعرزاده دانشجوی مقطع کارشناسی در رشته شیمی کاربردی با وجود اتمام آخرین امتحانات و گذراندن ٧٠ واحد از سوی اداره اطلاعات شهرستان رامهرمز احضار و تحت فشار قرار گرفت تا از ادامه تحصیل رسما انصراف بدهد .
به گفته یک منبع نزدیک به این شهروند بهایی” خانم شاعرزاده در اداره اطلاعات تحت فشار قرار گرفت و به او گفته اند که چون شما بهایی هستی و حق تحصیل نداری باید از دانشگاه اخراج انصراف دهی و خانم شاعرزاده از این موضوع خودداری کرد.”
به گفته این منبع مطلع ” خانم شاعرزاده در نهایت در تاریخ ١١ اسفند ماه ١٣٩۵ بدون هیچگونه مدرکی از دانشگاه اخراج شد.
محرومیت از تحصیل بهاییان در دانشگاه‌های ایران با استناد به مصوبه‌ی ششم اسفند ۱۳۶۹ “شورای عالی انقلاب فرهنگی” صورت می‌گیرد که بهاییان را علاوه بر محرومیت از اشتغال در اماکن دولتی، از تحصیلات دانشگاهی نیز محروم می‌کند.
بر اساس بند سوم این مصوبه، نه تنها باید از ثبت نام بهاییان در دانشگاه‌ها جلوگیری به عمل آید بلکه چنان‌چه هویت بهایی فردی بعد از ثبت نام و “هنگام تحصیل” نیز احراز گردد، باید از تحصیل محروم شود.
محرومیت شهروندان بهایی پس از انقلاب اسلامی و اعلام انقلاب فرهنگی در ایران به صورت سیستماتیک اجرا شده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com