روژی کورد: آژانس اطلاعات دریایی آمریکا نهاد زیر نظر وزارت دفاع آمریکا در گزارش جدیدی می گوید ایران طرح های بلند پروازانه ای برای تقویت زیر دریایی های خود بعد از رفع تحریم های نظامی در سال ۲۰۲۰ دارد. از جمله ساخت زیردریایی بعثت که توانایی حمل موشک های کروز ضد کشتی برای مقابله با کشتی های آمریکایی در تنگه هرمز را دارد.

تایمز اسرائیل در گزارشی به نقل از آژانس اطلاعات دریایی آمریکا نوشت: از سال ۲۰۲۰ فشارها و بخشی از تحریم های نظامی علیه جمهوری اسلامی ایران برداشته می شود و این به تهران امکان می دهد که توان نظامی خود را تقویت کند. یکی از بخش های بلندپروازانه ایران، تقویت نیروی زیردریایی های ایران است.

پیش از این حسن روحانی رئیس جمهوری ایران از ناوشکن جماران و زیردریایی طارق بازدید کرده بود. وی به تازگی نیز دستوری برای ساخت پیشران هسته‌ای در نیروی دریایی صادر کرد که با بازتاب هایی در غرب روبرو شده بود.

گزارش آژانس اطلاعات دریایی آمریکا در ۴۴ صفحه تنظیم شده و بتازگی منتشر شده است.

در این گزارش تاکید شده که ایران در حال حاضر در حال ساخت زیر دریایی هایی است که می تواند موشک های کروز ضد کشتی شلیک کند. این موشک ها همچنین توانایی غرق کردن فوری کشتی های آمریکایی در تنگه هرمز را دارند.

از زیردریایی بعثت به عنوان مدل هایی برای حمل موشک های کروز ضد کشتی نام برده شده است.

پیشتر رسانه های ایران در گزارش هایی از بعثت به عنوان مدرنترین زیر دریایی ایران با قابلیت شلیک موشک یاد کرده بودند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)