ریاض-الاخباریه نت فارسی
۲۳ فوریه ۲۰۱۷
خودکشی یک دختر تحصیل کرده در کرمانشاه پس از تجاوز مامورین وزارت اطلاعات به وی
وب سایت روژی کورد به نقل از منابع محلی خود در کوردستان ایران گفت:«مهندس مهدیس میر قوامی بلافاصله پس از بیرون آمدن از بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات کرماشان، به دلیل تجاوز ماموران اطلاعاتی به زندگی خود پایان داد».
مهدیس میرقوامی روز سه‌شنبه ۲۴ ژانویه به اداره‌ی اطلاعات احضار و به مدت دو روز در این اداره در بازداشت بود، که بلافاصله بعد از بیرون آمدن از بازداشگاه اقدام به خودکشی کرد و به زندگی خود پایان داده است.
این مهندس جوان با استفاده از قرص برنج اقدام به خودکشی کرده، که بعد از مدت کمی در جانش را از دست داده است.
همزمان با خودکشی مهندس مهدیس میرقوامی نیروهای اطلاعاتی خانواده‌ی وی را مورد تهدید جدی قرار داده بودند، که از اعلام خبر خودکشی فرزندشان خودداری کنند، که به دلیل تهدیدات وزارت اطلاعات این خبر رسانه‌ای نشده بود.
پیشتر نیز حنانه”شلیر” فرهادی دارای مدرک لیسانس و از اهالی کرماشان که به مدت ۴ ماه در بازداشت نیروهای اطلاعاتی بود، بلافاصله بعد از آزادی از بازداشتگاه اطلاعات کرماشان به زندگی خود پایان داد.
در رابطه با اینکه مأمورین وزارت اطلاعات رژیم ایران به منظور اعتراف‌گیری از متهمین به تجاوز و تهدید به تجاوز متوصل می‌شوند، تاکنون دهها گزارش از رسانه‌‌ها و منابع حقوق بشری منتشر شده است.
انتظار می‌رود انتشار خبر تجاوز مأمورین وزارت اتلاعات به این مهندس جوان کرماشانی، واکنش تند فعالان مدنی و مدافعین حقوق زنان را در پی داشته باشد.
گفته می شود که «فریناز خسروانی» دختر ۲۶ساله کورد ویکی از کارکنان هتل تارا شهرستان مهاباد سال ۲۰۱۵ به‌ منظور مقابله با تعرض یک مأمور اطلاعات آخوندی و برای فرار از دست او به ناچار خود را از طبقه چهارم هتل به پایین پرتاب کرد و در دم جان سپرد.
«فریناز خسروانی»، لیسانس کامپیوتر با اشتغال در این هتل، خانواده خود را سرپرستی می‌کرد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)