هرروز خبرى از تظاهرات مردم به تنگ آمده خوزستان كه در اعتراض به بی‌توجهی‌ها و بی‌کفایتی‌های سردمداران نظام اسلامى دست به اعتراض می‌زنند از اهواز و ديگر شهرهاى به‌جان‌آمده خوزستان به گوش رسيده؛ بار ديگر اين واقعیت تلخ و انکارناپذیر را يادآور می‌شود كه تا نظام اسلامى و سران و سردمداران بی‌کفایت و غارت‌گرش در ايران بر اريكه قدرت تكيه داده‌اند مشكلات ايرانيان در هرکجا كه باشند حل نخواهد شد. سهل است هرروز مشكلاتشان بيشتر و وضعشان بدتر از روز پيش خواهد شد.

مشكلات معيشتى كه از همان روزهاى اول و ابتداى روى كار آمدن اين نظام اسلامى گريبان مردم را گرفت در اين سی‌وهشت سال نه‌تنها برطرف نشده كه بدتر هم شده و بی‌کفایتی‌های مسئولان و سیاست‌های فاجعه‌بار نظام اسلامى در نابودى محیط‌زیست ايران، ديگر حتى زندگى و نفس كشيدن را در بسيارى از مناطق سرزمينمان مخصوصاً خطه زرخيز خوزستان طاقت‌فرسا كرده است.

از نبود و آلودگى آب‌گرفته تا قطع برق و تلفن، از ریز گردهایی كه نفس مردم را به شماره انداخته تا زمین‌های مين گذارى شده و غیرقابل استفاده، از نخلستان‌های خشک‌شده، از آب‌شور شده كارون به خاطر سد فاجعه‌بار گتوند، يكى از زرخیزترین و زيباترين استان‌های ايران، خوزستان، را به ویرانه‌ای بدل كرده است كه ديگر حتى در آن نفس هم نمی‌شود كشيد.

چه چيز دردناک‌تر از آن است كه خوزستانى كه براى حفظ آن زن و مرد و پير و جوان خوزستانى و ديگر استان‌های ايران با چنگ و دندان با دشمن خارجى جنگيدند و ذره‌ای از خاك آن نيست كه با خون جوانان ایران‌زمین حفظ نشده باشد، امروز با بی‌کفایتی سردمداران غارتگر جمهورى اسلامى به اين حال‌وروز اسفناك افتاده است؟

حزب مشروطه ايران (ليبرال دمكرات) ضمن ابراز همدردى و حمايت از قيام مردم غيور و وطن‌پرست خوزستان براى دست‌یابی به حقوق خود و بازسازى استان زرخيزشان يقين دارد كه همان‌گونه كه ايرانيان از سرتاسر ايران در طول تاريخ خوزستان را در برابر دشمنان خارجى تنها نگذاشته‌اند امروز نيز در برابر دشمنان داخلى و سردمداران غارتگر جمهورى اسلامى تنها نخواهند گذاشت.

درد خوزستان و مشكلات مردم در اين استان، درد و رنج ايرانيان در هركجاى ايران و جهان كه باشند است و در برابر آن بی‌تفاوت نخواهند نشست.

زمان آن فرارسیده است كه از آذربايجان تا بلوچستان، از خراسان تا خوزستان، از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب ایران‌زمین يكدل و یک‌زبان بپا خيزيم، فرياد در گلو خفته هم باشيم و با مبارزه‌ای بی‌امان پرونده اين نظام ويرانگر جمهورى اسلامى و سران غارت‌گرش را براى هميشه ببنديم و آینده‌ای بهتر براى سرزمينمان و نسل‌های آينده بسازيم.

خوزستان هرگز تنها نبوده و تنها نخواهد ماند.

پاینده ایران
زنده‌باد ملت ایران

حزب مشروطه ايران (ليبرال دمكرات)

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)