زنان لزبین ۲۵٪ کمتر از زنان غیرلزبین تست پاپ اسمیر سالانه می‌دهند.

این نتیجه تحقیقی است که نتایج آن در مقاله‌ای توسط جامعه‌شناسان دانشگاه رایس منتشر شده است، زنان لزبین کمتر از زنان دگرجنس‌گرا و دوجنس‌گرا به صورت سالانه و منظم تست پاپ اسمیر را انجام می‌دهند.

این مقاله برای بررسی تاثیر گرایش جنسی زنان در مراجعه برای غربالگری سرطان، رابطه میان گرایش جنسی ۲,۲۷۳ زن لزبین، ۱,۶۸۹ زن بایسکشوال و ۱۷۴,۸۳۹ زن استریت را در ۱۵ ایالت آمریکا در بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰ بررسی کرده است.

این تحقیق رابطه گرایش جنسی زنان با احتمال مراجعه برای غربالگری سرطان دهانه رحم و سرطان سینه را بررسی کرده است.

محققان از آزمایش‌های غربالگری سرطان دو مورد را در نظر گرفتند: ماموگرافی و پاپ اسمیر به موقع، به این معنی که زنان ۴۰ ساله و بزرگتر در دو سال گذشته یک بار ماموگرافی و زنان ۲۱ الی ۶۵ ساله در سه سال گذشته یک بار آزمایش پاپ اسمیر داده باشند.

ماموگرافی و پاپ اسمیر به ترتیب برای تشخیص زودرس سرطان سینه و سرطان دهانه رحم انجام می‌شود.

نتایج این تحقیق شان می‌دهد علیرغم آنکه نرخ مراجعه زنان برای ماموگرافی در میان گرایش‌های جنسی مختلف تفاوت معناداری ندارد، زنان هم‌جنس‌گرا ۲۵ درصد کمتر از زنان دوجنس‌گرا و دگرجنس‌گرا برای آزمایش پاپ اسمیر مراجعه می‌کنند. وضعیت اجتماعی-اقتصادی زنان شرکت کننده در این تحقیق در نظر گرفته شده است، به این معنی که گرایش جنسی به عنوان پارامتر مورد مطالعه ایزوله شده است.

 

آزمایش پاپ اسمیر برای تشخیص زودرس سرطان دهانه رحم انجام می‌شود.

آلکسا سولازو، نویسنده اصلی این مقاله درباره توضیح این نتایج گفته است این احتمال وجود دارد که علت مراجعه بیشتر زنان غیر لزبین برای پاپ اسمیر الزام پزشک به دلیل استفاده از قرص‌های پیشگیری از بارداری باشد.

وی با اشاره به فواید دراز مدت انجام آزمایش پاپ اسمیر برای سلامت تمام زنان فارغ از گرایش جنسی، ابراز امیدواری کرد که این تحقیق جامعه علمی را به انجام مطالعات بیشتر بر روی سلامت و بهداشت اقلیت‌های جنسی تشویق کرده و در ایجاد تغییر در فرهنگ بهداشت پیشگیرانه برای این جمعیت موثر واقع شود.

منبع: مدیکال اکسپرس

وبسایت شش‌رنگ:
http://6rang.org

صفحه فیسبوک شش‌رنگ:
https://www.facebook.com/6rang.Iran

کانال شش‌رنگ در تلگرام:
https://t.me/Iran6Rang

فضای اختصاصی شش‌رنگ در تریبون زمانه:
https://www.tribunezamaneh.com/archives/author/6rang-org

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)