نزدیک به هشتصد نفر از والدین کودکان ترنس‌جندر در آمریکا به نوشتن نامه‌ای به تصمیم وزارت دادگستری این کشور درباره دانش‌آموزان ترنس اعتراض کردند.

در هفته گذشته دادستان کل ایالات متحده در ۲۴ ساعت ابتدایی آغاز کار خود اجرای راهنمای محافظتی اوباما را برای دانش‌آموزان ترنس‌جندر متوقف کرد. این دستور در سرتاسر کشور محافظت‌های قانونی را متوقف می‌سازد.

«هیچ جوانی نباید صبح‌ها با ترس از رفتن به مدرسه از خواب برخیزد.»

بنابراین تعداد ۷۸۱ نفر از والدین دانش‌آموزان ترنس در این کشور، با ارسال نامه‌ای از دولت این کشور خواستند تا قوانین حقوق مدنی را به طور کامل به اجرا درآورد. تنظیم این نامه توسط کمپین حقوق بشر صورت پذیرفته است.

در متن این نامه آمده است: «هیچ جوانی نباید صبح‌ها با ترس از رفتن به مدرسه از خواب برخیزد. زمانیکه این راهنمای دولتی [محافظت از دانش‌آموزان ترنس در دولت اوباما] در سال گذشته امضا شد، خانواده‌های ما و سایر خانواده‌های مشابه ما در سرتاسر کشور دانستند و احساس ایمنی کردند از این امر که دولت ما مصمم است که از کودکان ما در برابر قلدری و آزار و اذیت و تبعیض محافظت کند. لطفا این را از ما نگیرید.»

این تصویر در سال ۲۰۱۵ و در واکنش به خودکشی نوجوان ترنس به نام لی‌لا آلکورن (Leelah Alcorn) که وادار به پذیرفتن درمان تبدیل هویت جنسی شده بود منتشر شد.

در سال ۲۰۱۶ دولت اوباما راهنمای جامعی را منتشر کرد که بر اساس آن کرامت انسانی و عدالت در رفتار با دانش‌آموزان ترنس‌جندر در مدارس دولتی تضمین شود. از جمله تضمین حق استفاده از سرویس بهداشتی و اتاق تعویض لباس متناسب با هویت جنسیتی خود.

دانش‌آموزان ترنس با تبعیض بسیاری در مدارس مواجه هستند. در ایالات متحده، ۷۵ درصد دانش‌آموزان ترنس در مدارس احساس امنیت نمی‌کنند و بیش از ۵۰ درصد دانش‌آموزان ترنس لااقل یک‌بار تلاش برای خودکشی را گزارش کرده‌اند.

وبسایت شش‌رنگ:
http://6rang.org

صفحه فیسبوک شش‌رنگ:
https://www.facebook.com/6rang.Iran

کانال شش‌رنگ در تلگرام:
https://t.me/Iran6Rang

فضای اختصاصی شش‌رنگ در تریبون زمانه:
https://www.tribunezamaneh.com/archives/author/6rang-org

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)