به گزارش خبرگزاری بهایی نیوز صبح امروز یکشنبه‌ ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ماموران امنیتی استان فارس در شهر شیراز فرهام ثابت شهروند بهایی را بازداشت کردند.

بنابر گزارش مجموعه خبری بهایی نیوز به نقل از یک منبع نزدیک” این احتمال می رود ماموران امنیتی پس از بازداشت وی را به بازداشتگاه وزارت اطلاعات شیراز معروف به پلاک ۱۰۰ منتقل شده است.”

به گفته این منبع مطلع شش تن از ماموران امنیتی ساعت ۹ صبح وارد منزل شدند و دو لپ تاپ ،کتابهای مذهبی و غیرمذهبی ،عکس های خانوادگی و مربوط به دیانت بهایی، فلش مموری،سی دی و دیگر اموال شخصی فرهام ثابت را ضبط کردند و با وجود آنکه این احتمال می رود به بازداشتگاه وزارت اطلاعات منتقل شده باشد، خانواده وی اطلاعی از محل نگهداری او تا الان ندارند.”

اداره اطلاعات استان فارس در سالهای اخیر بسیاری از شهروندان بهایی در این استان را بازداشت کرده و چندین مرتبه اقدام به بازداشت های دسته جمعی بهائیان کرده است.

طی هفته گذشته نیز احسان امیری نیا، نیما رجب زاده و آرمان بندی سه شهروند بهایی ساکن کرمان بودند که توسط ماموران امنیتی بازداشت شده اند.
طی ماههای اخیر بازداشت شهروندان بهایی در شهرهای شیراز ، کرمان، یزد ، زاهدان و اصفهان افزایش یافته است.

صدها نفر از پیروان آیین بهایی پس از روی کار آمدن جمهوری اسلامی زندانی، شکنجه یا اعدام شده‌اند. بسیاری دیگر از پیروان این آئین نیز از سایر حقوق اجتماعی خود مانند حق تحصیل یا کار محروم شده‌اند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)