روژی کورد: سیمای واقعی مراسم امروز جمعه ۲۲ بهمن ماه ۱۳۹۵ شمسی با آنچه در تلویزیون رسمی ایران منتشر می شد، بسیار متفاوت بود، همچنین دنیای مجازی نیز با دنیای واقعی تفاوت فاحشی داشت.

پرچم آمریکا نیز به سنت هرساله در این تظاهرات به آتش کشیده شد؛ هرچند ایرانیان بسیاری در شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر و فیس بوک، با استفاده از هشتگ #LoveBeyondFlags، خواهان پایان یافتن این سنت در ایران شده بودند.

جمع کثیری از شهروندان تهرانی که نقاب بر صورت زده بودند با در دست داشتن کیسه هایی که بر روی آن نوشته بود “حقوق های نجومی” و نیز بهمراه داشتن نوشته هایی، خواستار رسیدگی به موضوع حقوقهای نجومی بودند.

حسن روحانی اما در سخنرانی خود گفت: «در منطقه ما بعضی از تازه کاران قدرت را در دست گرفته‌اند، در دنیا هم در آمریکا بعضی از تازه‌کاران قدرت را در دست گرفته‌اند، همه آن‌ها باید بدانند در برابر ملت ایران، تنها باید با احترام و تکریم با این ملت بزرگ حرف بزنند.»

او با اشاره به اینکه ملت ایران در برابر تهدید پاسخ قاطع خواهد داد، گفت: «کسی که دولت و نیروهای مسلح ما را تهدید می‌کند، بداند ملت ما یکپارچه و آگاه است و در برابر بدخواهان و دشمنان تا آخر ایستادگی خواهد کرد.»

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)