روژی کورد: روز چهارشنبه ۲۰ بهمن ماه ۱۳۹۵ شمسی، شبکه فاکس نیوز آمریکا می گوید جمهوری اسلامی ایران چهارشنبه یک موشک بالستیک جدید آزمایش کرده است. این موشک نیز مانند موشک خرمشهر از مکانی در نزدیکی سمنان شلیک شده است.

فاکس نیوز نیز می گوید یک مقام رسمی این خبر را داده و اعلام کرد موشکی که ایران روز چهارشنبه پرتاب کرده، موشک سطح به هوای مرصاد با برد کوتاه است.

ادعای فاکس نیوز در حالی است که یکشنبه ۱۰ بهمن نیز این شبکه با بررسی عکسهای ماهواره ای خبر داد که ایران یک آزمایش موشک بالستیک انجام داده است. ایران ابتدا از تایید آزمایش موشکی خودداری کرد اما بعد آن را تایید کرد.

در اولین واکنش به ادعای شبکه فاکس نیوز آمریکا مبنی بر یک آزمایش موشکی دیگر توسط جمهورس اسلامی، وزیر دفاع ایران این ادعا را «ساختگی» نامید.

حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، روز پنجشنبه ۲۱ بهمن گفت هدف از انتشار این گزارش‌ها دشمن‌سازی و ایران هراسی است.

به گزارش خبرگزاری فارس، دهقان همچنین گفت اگر چنین آزمایشی صورت گرفته بود به آنان هیچگونه ربطی ندارد و ثالثاً برنامه موشکی جمهوری اسلامی ایران برنامه‌ای عادی و آزمایشات موشکی آن جزء برنامه های از پیش طراحی شده است که برای حفظ آمادگی های دفاعی کشورمان صورت می‌گیرد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)