روژی کورد: پس از آنکه دونالد ترامپ جمعه گذشته یک فرمان ریاست جمهوری را به منظور حفاظت از ایالات متحده در برابر تروریسم امضا کرد، که بر مبنای آن ورود شهروندان هفت کشور عمدتا مسلمان، از جمله ایران، با محدودیت‌هایی روبرو می‌شود، این فرمان به اجرا درآمد و گفته می شود بین ۶۰ تا ۱۰۰ هزار ویزا تاکنون باطل شده است.

بنا بر گزارش رسانه های امریکا، به دنبال صدور فرمان اجرایی هفته گذشته رئیس جمهوری ایالات متحده، دست کم ۱۰۰ هزار ویزای صادر شده برای متقاضیان سفر به آمریکا در این مدت باطل شده است اما خبرگزاری آسوشیتدپرس اندکی بعد از قول وزارت خارجه دولت جدید آمریکا نوشت که آمار مذکور کمتر از ۶۰ هزار است، که با رقم اعلام شده از سوی وکیل دولت در نشست امروز دادگاه فدرال ویرجینا تفاوت بسیاری دارد.

شبکه تلویزیونی ان بی سی و روزنامه واشنگتن پست به نقل از یکی از وکلای دولت در جلسه امروز یک دادگاه فدرال در ایالت ویرجینیا برای بررسی شکایتی در مورد فرمان اخیر مهاجرتی دونالد ترامپ، این خبر را اعلام کرده‌اند.

به گزارش ان بی سی، به دنبال پافشاری قاضی دادگاه برای اعلام آمار افرادی که به دنبال فرمان ریاست جمهوری از ورود به آمریکا منع شده‌اند، «اِرِز رووِنی» از اداره قوانین مهاجرتی وزارت دادگستری آمریکا این رقم را اعلام کرد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)