Video(1)
آزیتا رفیع زاده و همسرش پیمان کوشکباغی دو شهروند بهایی هم اکنون محبوس در زندان هستند.آزیتا رفیع زاده پیشتر مدرس دانشگاه آنلاین بهایی بود. وی در آبان ماه ۱۳۹۴ برای اجرای حکم به بند زنان زندان اوین منتقل شد.

پیمان کوشکباغی نیز یکی دیگر از صدها اساتید دانشگاه علمی آزاد به نام BIHE بود که به دلیل محرومیت از تحصیل بهاییان در دانشگاه های ایران، در سال ۱۳۶۴ توسط جامعه بهاییان ایران تأسیس گشت. وی در تاریخ ۹ اسفند ماه ۱۳۹۴ زمانی که به ملاقات همسرش به زندان اوین مراجعه کرده بود دستگیر شد و در تاریخ ۱۵ مهر ماه ۱۳۹۵ بدون اعلام قبلی به صورت کتبی از زندان اوین به زندان رجایی شهر منتقل شد.

این زوج بهایی که در حال حاضر هر دو زندانی هستند، فرزند ۶ ساله‌ای به نام «بشیر» دارند که در مقطع پیش دبستانی تحصیل می‌کند. آزیتا رفیع زاده بعد از دستگیری همسرش نامه ای در ارتباط با وضعیت کنونی و خانواده از هم گسسته شده شان نوشت.

پیمان کوشکباغی و آزیتا رفیع‌زاده پیشتر در اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۴، از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، به اتهام عضویت در تشکیلات غیرقانونی بهائیت با هدف اقدام علیه امنیت کشور از طریق فعالیت غیر قانونی در موسسه آموزش (BIHE) به ترتیب به تحمل ۵ و ۴ سال حبس تعزیزی محکوم شدند.

تهیه شده در مجموعه بهایی نیوز با تلاش تیم پادکست این رسانه محمد ذوالفقاری ، محمدحسن یوسف پورسیفی و پگاه علیزاده تهرانی

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)