سوالی که این روزها در تبریز بسیار پرسیده میشود و متاسفانه تلفن دبیرخانه موسیقی شمس به شماره ۰۴۱۳۴۴۰۲۶۶۱ پاسخگو نیست این است که بالاخره بعد از دریافت وجه نقد از تعداد زیادی هنرمند برای شرکت در جشنواره موسیقی شمس، نتیجه چه شد ؟

عکس بالا زمانبندی برنامه های جشنواره را نشان میدهد.  طبق این زمانبندی بایستی بزرگان جشنواره موسیقی شمس تا ۵ آذر ماه نتایج اولیه را اعلام میکردند که با احتساب ۱۰ روز تمدید ارسال آثار از ۲۰ آبان تا ۳۰ آبان میتوان ۱۰ روز تاخیر را منطقی دانست. به عبارت دیگر ما میتوانیم تا ۱۵ آذر اعلام نتایج را در ذهن خودمان ! حل و فصل نماییم. ولی حال که من این مطلب را مینویسم ۱۹ دی است و مسئولان بزرگ جشنواره موسیقی شمس به مرکزیت و حمایت موسسه شمس تشریق آذر و به مدیریت آقای یعقوب صدیق جمالی حتی یک عذرخواهی خشک خالی در کانال تلگرام یا صفحه اینیستا گرام جشنواره بابت تاخیر برنامه های جشنواره نداشته اند و با پاسخ ندادن به تلفن دبیرخانه جشنواره موسیقی شمس و حتی تلفن موسسه شمس تشریق آذر، ما را در انبوهی از ابهام توام با حس خیانت رها کرده اند.

بنده فرزین صباغ، آهنگساز، با شوق تمام که بالاخره در شهر خودمان یک جشنواره درست حسابی موسیقی در حال راه اندازیست و بی خبر از باطن توخالی، فریب ظاهر بسیار زیبای فراخوان این جشنواره را خوردم و با واریز مبلغ ۵۰ هزار تومان و ارسال اثر خود به جشنواره، اقدام به شرکت در بخش آهنگسازی کلاسیک جشنواره را نمودم. ولی بعد از گذشت زمان خبری از جشنواره نشد و کسی هم اعتراضی نکرد. مگر میشود؟ من هم فردا چند عدد کاغذ چاپ میکنم و شماره کارت خود را مینویسم و یک خظ تلفن ثابت گرفته و یک جشنواره موسیقی راه می اندازم و به تلفن جواب نمیدهم ! به همین سادگی.

بعد از پرس و جو از چند آقای ایکس (نه تلفن جشنواره) متوجه شدم کسانی که هیچ پیامی دریافت نکرده اند، یا پذیرفته نشده اند یا بخشی که در آن شرکت نموده بودند به دلیل نرسیدن به حد نصاب حذف شده است.

سوال اینجاست اگر بنده پذیرفته نشده ام چه کسی پذیرفته شده است؟ چرا هیچ اعلامی انجام نمیگیرد ؟ من میخواهم آن قطعه را بشنوم.

اگر به حد نصاب نرسیده است پول ما چه شد؟!

این پول برای من چیزی نیست، برای هیچ کس نیست ولی برای من یک توهین بسیار بزرگ است و تا روشن شدن قضیه به اعتراض خودم ادامه خواهم داد تا بالاخره مافیای موسیقی تبریز را در هم بشکنم. آقای مافیا لطفا دست از سر موسیقی بردارید بروید مافیای مواد مخدر و اسلحه شوید، موسیقی بازار نیست، اگر هست، نباید باشد.

متاسفانه فضای موسیقی شهر تبریز بسیار متشنج و در هم برهم است. و تنها چیزی که اصلا مهم نیست هنر است. تالارها در اختیار افراد معدودیست که همه چیز را در این شهر به دست دارند و هیچ چیز به دست ندارند ! دوستان، سال ۲۰۱۷ فرا رسید و در تبریز بسیاری از مردم موسیقی نشنیده اند. یکسال بعد هم ۲۰۱۸ موعود فرا خواهد رسید و تبریز با مظاهر مدرنیسم نظیر مترو و پل ها با نورپردازیهای تقلبی و با مغزهای خالی میزبان توریست ها خواهد بود. خوشا بحال تمدن چند هزار ساله ما.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)