تعدادی از دموکرات های ارشد از جمله هیلاری کلینتون وعده داده اند که اگر آنها در انتخابات هفته آینده به قدر کافی خوب عمل کنند، تصویب قانون برابری در الویت قرار می گیرد.

چندین دموکرات وعده دادند که قانون ضد تبعیض دگرباشان الویت بالا خواهد بود و پیشنهاد می کنند که این قانون می تواند در ١٠٠ روز نخست ریاست جمهوری کلینتون در مجلس مورد بحث قرار گیرد.

قانون برابری، با افزودن حفاظت هایی به قوانین مدنی موجود برای گرایش جنسی و هویت جنسی، تبعیض دگرباشان سراسر ایالات متحده را ممنوع می کند.
این قانون از زمانی که برای نخستین بار در سال ٢٠١۵ معرفی شد، یک الویت بالا برای فعالان دگرباش بوده است، اما رهبران جمهوری خواه بطور مداوم برای مسدود کردن تصویب آن اقدام می کردند.

کلینتون این هفته به واشنگتن بلید گفت :”به عنوان رییس جمهور من با تبعیض علیه جامعه دگرباشان به عنوان یک الویت بالا مبارزه می کنم و با کنگره برای تصویب قانون برابری کار می کنم. و ما در این مساله متوقف نخواهیم شد. ما همچنین برای آزار و اذیت، زورگویی و قلدری، خشونت و بی خانمانی جوانان اقدام می کنیم که بطور نامتناسبی به کودکان دگرباش آسیب می زند.”

یکی از مانع هایی که او با آن روبروست ارایه این لایحه در مجلس است، که انتظار می رود جمهوری خواهان حتی اگر دموکرات ها هفته آینده خوب پیش روند، کنترل مجلس را حفظ کنند.

“نانسی پلوسی” سخنگوی رهبر اقلیت مجلس به بازفید گفت :”با وجود یک مجلس و سنای دموکرات، این قانون کاملا یک اولویت بالا در ١٠٠ روز نخست خواهد بود. حتی امروز در کنگره کنونی اگر “پال رایان” سخنگوی حزب جمهوری خواه از سر راه کنار روز، آرای تصویب این قانون در مجلس وجود دارد.”

در همین حال، “چاک شومر” سناتور دموکرات نیویورک که اگر دموکرات ها بتوانند کرسی های کافی در مجلس را کسب کنند، می تواند رهبر اکثریت سنا بشود، پیشنهاد نمود که این قانون می تواند دو سال طول بکشد تا تصویب شود.
او گفت :”دموکرات ها سخت مبارزه خواهند نمود تا این قانون را در کنگره بعدی بر میز ریاست جمهوری بیاورند.”

“دیوید سیسیلین” نماینده مجلس موافقت نمود که دموکرات ها سریع عمل خواهند نمود تا این لایحه پس از انتخابات تصویب شود.

یک سخنگوی سیسیلین گفت :”اگر دموکرات ها کاخ سفید را بگیرند و حمایت کنگره را کسب کنند، قانون برابری در ١٠٠ روز نخست دوره ریاست جمهوری کلینتون تصویب خواهد شد.”

قانون برابری از طرف شرکت های بسیاری مورد حمایت قرار گرفته است، از جمله اپل و کوکاکولا، و دیده شده است که از طرف برخی جمهوری خواهان نیز بطور مشترک حمایت شده است.

ترجمه تخصصی برای دارما و مارتیا: احسان پارسی

فیس بوک ما:

‏‎‏https://m.facebook.com/DharmaMartia

وب سایت ما:

‏http://dharmamartia.org

صفحه خبر وبسایت :

‏http://dmblog.dharmamartia.org/ home

کانال تلگرام ما:

‏https://telegram.me/DharmaMartia

همکاران ما:

‏http://media.hamyaari.ca

‏www.khodnevis.org

‏https://www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia

‏‎منبع :

http://www.pinknews.co.uk/2016/11/03/democrats-pledge-equality-act-will-be-top-priority-after-the-election/

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)