دانيال خنده‌رو: وقتى قسم روباه، می‌شود قهرمان
امسال مجمع عمومى سازمان ملل شبيه به گود زورخانه‌ای شده بود كه سران كشورها در آن به لغز خواندن مشغول بودند. الگوى آمريكايى براى ديگر كشورها، تهديد به بی‌آبرو شدن در صورت عدم اجراى برجام و آدم خوبه كه دشمن خودش را براى سخنرانى به پارلمان دعوت می‌کند. سخنان باراك اوباما رئیس‌جمهور ایالات‌متحده شبيه به يك كارزار تبليغاتى بود تا دوران رياست خود را برجسته نشان دهد اما واقعيت نشان از شكست الگوى آمريكايى است. با كنار نشستن ایالات‌متحده، كشورهاى اروپايى قادر به ايفاى نقش خود در اداره جهان نيستند و روسيه نقش پدرخوانده را ايفا خواهد كرد. برخلاف گفته حسن روحانى، برجام سند رسمى بین‌المللی نيست زيرا هنوز در مجلس ايران به تصويب نرسيده است. امسال مجمع عمومى محلى بود كه نمی‌دانستیم قسم روباه را باور كنيم يا دم خروس!

بهمن زاهدی: سفرهای مقامات دولتی جمهوری اسلامی به آلمان پایان‌پذیر نیست. بعد از سفر وزیر اطلاعات و امنیت جمهوری اسلامی نوبت به رئیس سازمان زندان‌های جمهوری اسلامی رسیده. بعید نیست که شکنجه گران جمهوری اسلامی هم برای تکمیل دورهای آموزشی خود در آینده نزدیک به آلمان سفر کنند (مأموران سازمان امنیت جمهوری اسلامی در دهه نود میلادی در ایالت باواریا آلمان دوره آموزشی خود را می‌گذراندند). در ماه مارس ۲۰۱۲ گمرک آلمان صدور محموله‌ای حاوی ۵۰۰۰ آمپول تیوپنتال (آمپول ویژه اعتراف گیری) به جمهوری اسلامی گرفت، ولی این امکان وجود دارد که بارونق گرفتن معاملات آلمان برای صدور وسایل سرکوب و آزار جنسی مردم ایران، وزیر اقتصاد آلمان کمک‌های سوسیال‌دموکرات‌های آن کشور را برای حمایت هر چه بیشتر از دیکتاتوری خامنه‌ای گسترش دهد. نباید فراموش کرد که اکثر احزاب سوسیال‌دموکرات اروپایی از جمهوری اسلامی کمک‌های مالی دریافت می‌کنند، این در حالی است که کارگران در ایران ماه‌هاست حقوق خود را دریافت نکرده‌اند و سوسیال‌دموکرات‌های اروپایی مشکلی با فقر روزافزون کارگران ایرانی ندارد (زنده‌باد انترناسیونالیست کارگری، کارگران جهان متحد شوید)!
اینکه چپ‌گرایان ایرانی ساکن اروپا هیچ‌گونه واکنشی نشان به رفت‌وآمدها نمی‌دهند، می‌تواند گویای آن باشد که این چپ‌گرایان خود درفروش و صدور آمپول ویژه اعتراف گیری و ابزار سرکوب مردمی، شرکت‌های تجاری مختلفی تأسیس کرده باشند. نباید فراموش کرد که چگونه سران چپ ایران در لندن برای جلب سرمایه‌گذاری در جمهوری اسلامی اجلاس‌های اقتصادی برگزار کرده و می‌کنند!
با این‌ تفاصیل می‌توان کم‌کم معنای «اقتصاد مقاومتی» خامنه‌ای را فهمید: سرکوب تا سر حد ممکن و خرید وسایل اعتراف گیری، گسترش زندان‌ها و فن‌آوری در شکنجه و کشتار ملت ایران.

دانيال خنده‌رو: هر ممنوعيتى مقاومتى به همراه دارد. يكى از فعاليت هاى فائزه هاشمى در دهه ٧٠، عملى كردن طرح هاى مرتبط با اسب سوارى و دوچرخه سوارى بانوان در چيتگر بود. آموزش اسب سوارى و تيراندازى به فرزندان از توصيه هاى دين اسلام است. آيا اسب سوارى بانوان در مسابقات موجب تحريك مردان نمى شود اما دوچرخه با هر ركاب، مرد را وسوسه مى كند؟ آيا دوچرخه سوارى همراه با يك مرد حلال است و ركاب زدن بدون حضور يك مرد، نامشروع؟ پاسخ درست اين است كه زن نيازى به قيّم ندارد. آيا هيچ كدام از ما فكر كرده ايم كه پيش نيازهاى يك دوچرخه سوارى امن و فرح بخش چيست؟ براى دوچرخه سوارى تنها نياز به يك وسيله به نام دوچرخه نيست، كلاه ايمنى، فرهنگ و پيست مخصوص به خود در خيابان و قانون ترافيكى خود را مى طلبد كه در ايران هيچ يك از موارد ذكر شده يافت نمى شود. برفرض آزاد بودن دوچرخه سوارى، به دليل نبودن امكانات مورد نياز، دوچرخه ها در انبار خانه خاك خواهند خورد. عدم مشروعيت دوچرخه سوارى بانوان، ريشه در جايى ديگر دارد. مى بايست دوچرخه و گشت ارشاد و سركوب كنسرت هاى با مجوز را در يك كفه ى ترازو گذاشت. صحبت از نشان دادن اين است كه چه كسى رييس است.

بهمن زاهدی: اوباما واقعاً با آن‌هاست
چند تن از نمایندگان کنگره امریکا خواستار افشای دارایی‌های خامنه‌ای، حسن روحانی و شماری از فرماندهان سپاه پاسداران و بسیج شده‌اند. درحالی‌که کاخ سفید اعلام کرده باراک اوباما این طرح پیشنهادی را وتو خواهد کرد. از سوی دیگر؛ طبق طرحی که در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسیده، هرگونه پرداخت پول نقد به جمهوری اسلامی ممنوع می‌شود و دولت ایالات‌متحده نیز ملزم خواهد شد معاملات خود با جمهوری اسلامی را به کنگره آمریکا گزارش دهد.
دیگر حمایت اوباما از جمهوری اسلامی بر کسی پوشیده نیست. تنها دلایل این حمایت تاکنون از سوی اوباما مطرح نشده است. وحشت اوباما از افشای دارایی‌های خامنه‌ای و اهل‌بیتش از برای چیست؟ و به چه دلیل پول‌های نقد را برای سرکوب ملت ایران و گسترش تروریسم جهانی در اختیار خامنه‌ای قرار می‌دهد؟
آنچه مسلم است این‌که دزدی‌های خامنه‌ای و اطرافیانش بیشتر در بانک‌های آمریکایی پس‌انداز شده‌اند و این اقتصاد امریکاست که از ثروت‌های به یغما رفته‌ی ملت ایران استفاده می‌برد و نه اقتصاد ایران! ارباب همیشه مواظب نوکران خویش است و نوکران برای رضایت ارباب و باقی ماندن بر مسند قدرت خوش‌رقص‌های فراوانی می‌کند؛ خامنه‌ای چه بخواهد و چه نخواهد عملکردهایش همه به سود امریکا بوده و ترس آن دارد که مبدأ زندگی حقیرانه‌اش با برملا شدن ثروت‌های اندوخته شده در بانک‌های آمریکایی مؤمنان جهان را آشفته‌خاطر کند. خوشبختانه این حمایت با اتمام دوران ریاست جمهوری اوباما بیشتر از چند ماهی دوام نخواهد داشت.

دانيال خنده‌رو: باگذشت ٣٦ سال از جنگ ميان عراق و ايران، هنوز زواياى تاريك زيادى در اين جنگ نهفته است. آيا خمينى و صدور انقلاب تنها دليل حمله صدام به ايران بود يا اينكه مجاهدين خلق و برخى ديگر گروه‌ها نيز نقشى در شعله‌ور‌تر كردن اين جنگ داشتند. به‌هرحال كشور آلبانى خانه جديد افراد باقی‌مانده در اردوگاه اشرف است و ای‌کاش براى آنانى كه زير شديدترين فشارها و شستشوى مغزى بوده‌اند، خانه‌ای بهتر از آلبانى پيدا می‌شد. در طول هشت سال جنگى كه نبايد این‌همه به درازا كشيده می‌شد، انسان‌هایی اعضاء يا جان خود را از دست دادند كه شايسته برداشتن كلاه به نشانه احترام هستند. درنهایت حاصل اين جنگ خرمشهرى است كه به خونین‌شهر تغيير نام داد و بسيج و سپاه كه از نيروهاى مردمى به دشمن شماره يك مردم و اقتصاد كشور تبديل شدند.

بهمن زاهدی: حزب تشکیلاتی متشکل از گروهی افراد هم‌فکر و هم‌آرمان برای رسیدن به هدف‌های اجتماعی و سیاسی است. یک حزب سیاسی در خود اندیشه‌ای را برای رفع مشکلات جامعه پرورش می‌دهند و برای در دست گرفتن قدرت سیاسی، اندیشه‌های خود را به انتخاب مردم می‌گذارد. حزبی که نتواند به‌صورت مسالمت‌آمیز فعالیت کند حزب نمی‌نامند.
حزب دموکرات کُردستان (ایران) که دیگر نام ایران برازنده‌اش نیست می‌خواهد با کمک بیگانگان مبارزه‌ای مسلحانه را در ایران به وجود آورد. حزب دموکرات کُردستان (ایران) از زمانی که دست به اسلحه ببرد دیگر حزب نیست بلکه سازمانی است تروریستی. بی‌بی‌سی که رسانه‌ای انگلیسی هست در مصاحبه‌ای با رهبر حزب دموکرات کُردستان (ایران) ثابت کرد که تروریست‌ها به دو نوع هستند تروریست‌های خودی و غیرخودی. آدم کشان حزب دموکرات کُردستان که واژه دموکرات را بی‌دلیل به همراه خود یدک می‌کشد خود را «پیش مرگه» می‌نامند که با بسیجیان جمهوری اسلامی شباهتی ذاتی و دیرینه دارند.
در بازاری که امریکا و عربستان برای ترویج فدرالیسم در ایران به وجود آورده‌اند می‌بایست در آینده نزدیک شاهد عملیات تروریست‌های حمایت‌شده از سوی امریکا و عربستان در ایران بود. تروریست، تروریست است چه آمریکایی چه اسلامی و از چه از نوع دیگر آن! سیاست خارجی امریکا و انگلستان در تقسیم کشورهای بزرگ به کشورهای کوچک برای حفظ منافع ملی خود سیاستی است دیرینه که تنها به جنگ‌های داخلی منجر شده است همانند لیبی و سوریه.
آیا نباید ما هم برای تقسیم حاکمیت ملی در امریکا آن را حداقل به هفت‌کشور مستقل و از هم جدا تجزیه کنیم! تا ستم ملی که بر سیاه‌پوستان، ساکنان بومی امریکا و مردم هاوایی رفته را از بین ببریم؟ با تجزیه امریکا و تقسیم حاکمیت ملی در امریکا مشکلات جهانی کمتر و عملیات تروریست‌های آمریکایی در خاورمیانه هم کمتر خواهند شد. تجزیه امریکا به هفت‌کشور مستقل، جهان را به آرامشی فراگیر خواهد رسانید.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)