دانیال خنده‌رو: وقتى قسم روباه، می‌شود قهرمان
امسال مجمع عمومى سازمان ملل شبیه به گود زورخانه‌ای شده بود که سران کشورها در آن به لغز خواندن مشغول بودند. الگوى آمریکایى براى دیگر کشورها، تهدید به بی‌آبرو شدن در صورت عدم اجراى برجام و آدم خوبه که دشمن خودش را براى سخنرانى به پارلمان دعوت می‌کند. سخنان باراک اوباما رئیس‌جمهور ایالات‌متحده شبیه به یک کارزار تبلیغاتى بود تا دوران ریاست خود را برجسته نشان دهد اما واقعیت نشان از شکست الگوى آمریکایى است. با کنار نشستن ایالات‌متحده، کشورهاى اروپایى قادر به ایفاى نقش خود در اداره جهان نیستند و روسیه نقش پدرخوانده را ایفا خواهد کرد. برخلاف گفته حسن روحانى، برجام سند رسمى بین‌المللی نیست زیرا هنوز در مجلس ایران به تصویب نرسیده است. امسال مجمع عمومى محلى بود که نمی‌دانستیم قسم روباه را باور کنیم یا دم خروس!

بهمن زاهدی: سفرهای مقامات دولتی جمهوری اسلامی به آلمان پایان‌پذیر نیست. بعد از سفر وزیر اطلاعات و امنیت جمهوری اسلامی نوبت به رئیس سازمان زندان‌های جمهوری اسلامی رسیده. بعید نیست که شکنجه گران جمهوری اسلامی هم برای تکمیل دورهای آموزشی خود در آینده نزدیک به آلمان سفر کنند (مأموران سازمان امنیت جمهوری اسلامی در دهه نود میلادی در ایالت باواریا آلمان دوره آموزشی خود را می‌گذراندند). در ماه مارس ۲۰۱۲ گمرک آلمان صدور محموله‌ای حاوی ۵۰۰۰ آمپول تیوپنتال (آمپول ویژه اعتراف گیری) به جمهوری اسلامی گرفت، ولی این امکان وجود دارد که بارونق گرفتن معاملات آلمان برای صدور وسایل سرکوب و آزار جنسی مردم ایران، وزیر اقتصاد آلمان کمک‌های سوسیال‌دموکرات‌های آن کشور را برای حمایت هر چه بیشتر از دیکتاتوری خامنه‌ای گسترش دهد. نباید فراموش کرد که اکثر احزاب سوسیال‌دموکرات اروپایی از جمهوری اسلامی کمک‌های مالی دریافت می‌کنند، این در حالی است که کارگران در ایران ماه‌هاست حقوق خود را دریافت نکرده‌اند و سوسیال‌دموکرات‌های اروپایی مشکلی با فقر روزافزون کارگران ایرانی ندارد (زنده‌باد انترناسیونالیست کارگری، کارگران جهان متحد شوید)!
اینکه چپ‌گرایان ایرانی ساکن اروپا هیچ‌گونه واکنشی نشان به رفت‌وآمدها نمی‌دهند، می‌تواند گویای آن باشد که این چپ‌گرایان خود درفروش و صدور آمپول ویژه اعتراف گیری و ابزار سرکوب مردمی، شرکت‌های تجاری مختلفی تأسیس کرده باشند. نباید فراموش کرد که چگونه سران چپ ایران در لندن برای جلب سرمایه‌گذاری در جمهوری اسلامی اجلاس‌های اقتصادی برگزار کرده و می‌کنند!
با این‌ تفاصیل می‌توان کم‌کم معنای «اقتصاد مقاومتی» خامنه‌ای را فهمید: سرکوب تا سر حد ممکن و خرید وسایل اعتراف گیری، گسترش زندان‌ها و فن‌آوری در شکنجه و کشتار ملت ایران.

دانیال خنده‌رو: هر ممنوعیتى مقاومتى به همراه دارد. یکى از فعالیت هاى فائزه هاشمى در دهه ٧٠، عملى کردن طرح هاى مرتبط با اسب سوارى و دوچرخه سوارى بانوان در چیتگر بود. آموزش اسب سوارى و تیراندازى به فرزندان از توصیه هاى دین اسلام است. آیا اسب سوارى بانوان در مسابقات موجب تحریک مردان نمى شود اما دوچرخه با هر رکاب، مرد را وسوسه مى کند؟ آیا دوچرخه سوارى همراه با یک مرد حلال است و رکاب زدن بدون حضور یک مرد، نامشروع؟ پاسخ درست این است که زن نیازى به قیّم ندارد. آیا هیچ کدام از ما فکر کرده ایم که پیش نیازهاى یک دوچرخه سوارى امن و فرح بخش چیست؟ براى دوچرخه سوارى تنها نیاز به یک وسیله به نام دوچرخه نیست، کلاه ایمنى، فرهنگ و پیست مخصوص به خود در خیابان و قانون ترافیکى خود را مى طلبد که در ایران هیچ یک از موارد ذکر شده یافت نمى شود. برفرض آزاد بودن دوچرخه سوارى، به دلیل نبودن امکانات مورد نیاز، دوچرخه ها در انبار خانه خاک خواهند خورد. عدم مشروعیت دوچرخه سوارى بانوان، ریشه در جایى دیگر دارد. مى بایست دوچرخه و گشت ارشاد و سرکوب کنسرت هاى با مجوز را در یک کفه ى ترازو گذاشت. صحبت از نشان دادن این است که چه کسى رییس است.

بهمن زاهدی: اوباما واقعاً با آن‌هاست
چند تن از نمایندگان کنگره امریکا خواستار افشای دارایی‌های خامنه‌ای، حسن روحانی و شماری از فرماندهان سپاه پاسداران و بسیج شده‌اند. درحالی‌که کاخ سفید اعلام کرده باراک اوباما این طرح پیشنهادی را وتو خواهد کرد. از سوی دیگر؛ طبق طرحی که در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسیده، هرگونه پرداخت پول نقد به جمهوری اسلامی ممنوع می‌شود و دولت ایالات‌متحده نیز ملزم خواهد شد معاملات خود با جمهوری اسلامی را به کنگره آمریکا گزارش دهد.
دیگر حمایت اوباما از جمهوری اسلامی بر کسی پوشیده نیست. تنها دلایل این حمایت تاکنون از سوی اوباما مطرح نشده است. وحشت اوباما از افشای دارایی‌های خامنه‌ای و اهل‌بیتش از برای چیست؟ و به چه دلیل پول‌های نقد را برای سرکوب ملت ایران و گسترش تروریسم جهانی در اختیار خامنه‌ای قرار می‌دهد؟
آنچه مسلم است این‌که دزدی‌های خامنه‌ای و اطرافیانش بیشتر در بانک‌های آمریکایی پس‌انداز شده‌اند و این اقتصاد امریکاست که از ثروت‌های به یغما رفته‌ی ملت ایران استفاده می‌برد و نه اقتصاد ایران! ارباب همیشه مواظب نوکران خویش است و نوکران برای رضایت ارباب و باقی ماندن بر مسند قدرت خوش‌رقص‌های فراوانی می‌کند؛ خامنه‌ای چه بخواهد و چه نخواهد عملکردهایش همه به سود امریکا بوده و ترس آن دارد که مبدأ زندگی حقیرانه‌اش با برملا شدن ثروت‌های اندوخته شده در بانک‌های آمریکایی مؤمنان جهان را آشفته‌خاطر کند. خوشبختانه این حمایت با اتمام دوران ریاست جمهوری اوباما بیشتر از چند ماهی دوام نخواهد داشت.

دانیال خنده‌رو: باگذشت ٣۶ سال از جنگ میان عراق و ایران، هنوز زوایاى تاریک زیادى در این جنگ نهفته است. آیا خمینى و صدور انقلاب تنها دلیل حمله صدام به ایران بود یا اینکه مجاهدین خلق و برخى دیگر گروه‌ها نیز نقشى در شعله‌ور‌تر کردن این جنگ داشتند. به‌هرحال کشور آلبانى خانه جدید افراد باقی‌مانده در اردوگاه اشرف است و ای‌کاش براى آنانى که زیر شدیدترین فشارها و شستشوى مغزى بوده‌اند، خانه‌ای بهتر از آلبانى پیدا می‌شد. در طول هشت سال جنگى که نباید این‌همه به درازا کشیده می‌شد، انسان‌هایی اعضاء یا جان خود را از دست دادند که شایسته برداشتن کلاه به نشانه احترام هستند. درنهایت حاصل این جنگ خرمشهرى است که به خونین‌شهر تغییر نام داد و بسیج و سپاه که از نیروهاى مردمى به دشمن شماره یک مردم و اقتصاد کشور تبدیل شدند.

بهمن زاهدی: حزب تشکیلاتی متشکل از گروهی افراد هم‌فکر و هم‌آرمان برای رسیدن به هدف‌های اجتماعی و سیاسی است. یک حزب سیاسی در خود اندیشه‌ای را برای رفع مشکلات جامعه پرورش می‌دهند و برای در دست گرفتن قدرت سیاسی، اندیشه‌های خود را به انتخاب مردم می‌گذارد. حزبی که نتواند به‌صورت مسالمت‌آمیز فعالیت کند حزب نمی‌نامند.
حزب دموکرات کُردستان (ایران) که دیگر نام ایران برازنده‌اش نیست می‌خواهد با کمک بیگانگان مبارزه‌ای مسلحانه را در ایران به وجود آورد. حزب دموکرات کُردستان (ایران) از زمانی که دست به اسلحه ببرد دیگر حزب نیست بلکه سازمانی است تروریستی. بی‌بی‌سی که رسانه‌ای انگلیسی هست در مصاحبه‌ای با رهبر حزب دموکرات کُردستان (ایران) ثابت کرد که تروریست‌ها به دو نوع هستند تروریست‌های خودی و غیرخودی. آدم کشان حزب دموکرات کُردستان که واژه دموکرات را بی‌دلیل به همراه خود یدک می‌کشد خود را «پیش مرگه» می‌نامند که با بسیجیان جمهوری اسلامی شباهتی ذاتی و دیرینه دارند.
در بازاری که امریکا و عربستان برای ترویج فدرالیسم در ایران به وجود آورده‌اند می‌بایست در آینده نزدیک شاهد عملیات تروریست‌های حمایت‌شده از سوی امریکا و عربستان در ایران بود. تروریست، تروریست است چه آمریکایی چه اسلامی و از چه از نوع دیگر آن! سیاست خارجی امریکا و انگلستان در تقسیم کشورهای بزرگ به کشورهای کوچک برای حفظ منافع ملی خود سیاستی است دیرینه که تنها به جنگ‌های داخلی منجر شده است همانند لیبی و سوریه.
آیا نباید ما هم برای تقسیم حاکمیت ملی در امریکا آن را حداقل به هفت‌کشور مستقل و از هم جدا تجزیه کنیم! تا ستم ملی که بر سیاه‌پوستان، ساکنان بومی امریکا و مردم هاوایی رفته را از بین ببریم؟ با تجزیه امریکا و تقسیم حاکمیت ملی در امریکا مشکلات جهانی کمتر و عملیات تروریست‌های آمریکایی در خاورمیانه هم کمتر خواهند شد. تجزیه امریکا به هفت‌کشور مستقل، جهان را به آرامشی فراگیر خواهد رسانید.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com