زندانیان محبوس در زندان‌های فشافویه و رجایی‌شهر نسبت به وضعیت آب شرب و تغذیه زندان معترض گشته و خواستار پیگری مسئولین جهت بهبود وضعیت فعلی شدند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، زندانیان رجایی‌شهر کرج به دلیل غذاهای غیربهداشتی زندان، دچار مسمومیت و بیماری‌های عفونی شده‌اند. به گفته زندانیان، برنامه غذایی زندان به برنج و سویای دامی تغییر کرده است و این غذا به‌صورت غیربهداشتی تهیه و در اختیار زندانیان قرار می‌گیرد. این درحالی‌است که بسیاری از زندانیان به دلیل عدم توانایی مالی شرایط تهیه غذا از فروشگاه زندان را نداشته، ناچار به استفاده از غذاهای زندان هستند.

گفتنی‌است زندانیان این زندان به دلیل عدم وجود جیره سبزی و میوه در وعده قضایی بیش‌تر در معرض بیماری‌های مختلف قرار گرفته‌اند.

از سویی دیگر، آب شرب زندان فشافویه شور و غیرقابل‌ نوشیدن است و زندانیان برای آشامیدن آب مجبور به تهیه آب‌معدنی با هزینه‌های شخصی می‌باشند.

در سال ۹۴، بهره‌برداری از زندان مرکزی تهران بزرگ درحالی آغاز شد که تأسیسات آب مصرفی و شرب آن کامل نشده بود. باگذشت یک سال از زمان احداث این مجموعه، همچنان مشکلاتی در انتقال آب وجود دارد که موجب اعتراض زندانیان شده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com