در اینجا چند مثال از ابزارهای امنیتی Google آورده شده است که امنیت بیشتر کاربران را در وب تأمین می‌کنند.

تأیید صحت دو مرحله‌ای

وقتی منزل خود را ترک می‌کنید، اطلاع از اینکه درب منزل قفل است احساس امنیت بیشتری را در شما ایجاد می‌کند. اما تصور کنید که اگر درب منزل محافظ هم داشته باشد، این احساس امنیت چقدر بیشتر خواهد بود؟ اطلاعات در حساب‌های Google شما نیز به همین گونه‌اند. با فعال کردن تأیید صحت دو مرحله‌ای، از دو اقدام امنیتی برای کمک به جلوگیری از ورود افراد دیگر بهره می‌برید.

پس از ایجاد یک گذرواژه برای حساب Google خود، می‌توانید با فعال کردن تأیید صحت دو مرحله‌ای یک لایه امنیتی دیگر را نیز اضافه کنید. برای تأیید صحت دو مرحله‌ای، باید هنگام ورود به سیستم، به گوشی خود و همچنین گذرواژه و نام کاربری خود دسترسی داشته باشید. این یعنی اگر حتی شخصی گذرواژه شما را سرقت کند یا به آن پی ببرد، سارق احتمالی نمی‌تواند به حساب شما وارد شود زیرا گوشی شما را در اختیار ندارد. اکنون می‌توانید با چیزی که می‌دانید (گذرواژه خود) و چیزی که در دست دارید (گوشی خود) از خودتان محافظت کنید.

رمزگذاری Gmail SSL

Gmail اولین ارائه‌‌‌دهنده وبمیل عمده بود که رمزگذاری SSL در طول جلسه را به طور پیشفرض ارائه کرد، که به محافظت از ایمیل شما در برابر حملات جاسوسی توسط افراد دیگری که از اتصال اینترنت (مثلاً در یک نقطه اتصال WiFi) شما استفاده می‌کنند، کمک می‌کند. ما همچنین از SSL در بسیاری از سرویس‌ها از جمله جستجوی وب، اسناد، Picasa و سرویس‌های دیگر استفاده کردیم.

مرور امن در Chrome

یکی از مهمترین اقداماتی که می‌توانید برای حفظ امنیت آنلاین خود انجام دهید استفاده از یک مرورگر وب امن است. ما Google Chrome را به ویژه برای کمک به محافظت از امنیت و

حریم خصوصی شما هنگامی‌ که در اینترنت هستید طراحی کردیم.

Google Chrome دارای ویژگی‌هایی است که از شما و رایانه‌تان در مقابل وبسایتهای مخرب هنگامی که وب را مرور می‌کنید، محافظت می‌کنند. Chrome از فن‌آوری‌هایی مانند مرورامن، جعبه امنیتی و به روزرسانی‌های خودکار برای کمک به محافظت از شما در مقابل حملات فیشینگ و بدافزار استفاده می‌کند.

API مرور ایمن

ما برای کمک به محافظت از شما در مقابل فریب‌های اینترنتی که هنگام مرور با آنها مواجه می‌شوید، میلیونها صفحه وب را هر روز از نظر رفتار فیشینگ و بدافزار تجزیه و تحلیل می‌کنیم. ما هر سال صدها هزار صفحه میزبان بدافزار و فیشینگ را می‌یابیم و به لیست سیاه خود اضافه می‌کنیم، از این لیست سیاه برای هشدار به کاربران Firefox، Safari، و Chrome از طریق API مرور ایمن  استفاده می‌کنیم.

هشدارهای دانلود مخرب در Chrome

Google از کاربران در مقابل وب‌سایت‌هایی که سعی می‌کنند با -دانلودهای خودکار- به توزیع بدافزار بپردازند از طریقAPI مرور ایمن  محافظت می‌کند. دانلودهای خودکار، آلودگی‌هایی هستند که وقتی کاربران از یک سایت آسیب‌پذیر دیدن می‌کنند به راحتی به رایانه آنها آسیب می‌رسانند. مرور امن مزایای بسیاری را برای وب در بر دارد، با این وجود اینترنت پر از محتوای فریبنده و مضر است. به راحتی می‌توان سایتهایی را یافت که میزبان دانلودهای رایگان هستند، دانلودهایی که چیزی را وعده می‌دهند که با رفتار واقعی آنها کاملاً متفاوت است. آنها از مهندسی اجتماعی برای ترغیب کاربران جهت دانلود و اجرای محتوای مخرب استفاده می‌کنند. ما اکنون در Google Chrome یک ویژگی داریم که هدف آن محافظت از کاربران در مقابل این نوع دانلودها است و کار خود را از برنامه‌های مخرب قابل اجرا در Windows شروع می‌کند. اگر کاربری بخواهد یک فایل قابل اجرای مخرب و مشکوک را دانلود کند، این ویژگی به وی هشدار می‌دهد.

خوب است بدانید Google این ابزارهای امنیتی را برای کمک به امنیت و ایمنی بیشتر شما در حالت آنلاین ارائه می‌کند. موضوع بعدی را بخوانید: داده‌های شما در وب و چگونه آنها وب‌سایت‌ها را برای شما مفیدتر می‌کنند

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)