فرهاد فهندژ و فؤاد فهندژ، زندانیان بهایی، هم اکنون سومین سال از دوران محکومیت خود را در زندان رجایی شهر سپری می کنند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، فرهاد فهندژ و فؤاد فهندژ، شهروندان بهایی که به ترتیب به ۱۰ سال و ۵ سال حبس تعزیری محکوم می باشند، از سال ۱۳۹۲ محروم از حق مرخصی در زندان رجایی شهر نگهداری می شوند. این درحالی است که خانواده این زندانیان در گرگان ساکن بوده، جهت ملاقات با وی هر هفته به کرج سفر می کنند.

فرهاد فهندژ و فؤاد فهندژ در ۲۶ مهر ماه سال ۹۱، به همراه تعداد دیگری از شهروندان بهایی توسط ماموران اداره اطلاعات استان گلستان در شهرهای گرگان بازداشت شدند. فؤاد فهندژ پس از چند هفته به قید وثیقه از بازداشتگاه آزاد و فرهاد فهندژ پس از یک ماه، جهت رسیدگی به پرونده دیگری به زندان اوین منتقل شد. وی پس از چند ماه بازجویی و حبس در زندان اوین به زندان رجایی شهر انتقال یافت.

شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه، در اردیبهشت ماه سال ۹۲، فرهاد فهندژ را به اتهام اداره و تشکیل تشکیلات بهایی به ۱۰ سال حبس تعزیری و فؤاد فهندژ را به اتهام عضویت در تشکیلات بهایی به پنج سال حبس تعزیری محکوم کرد.

این زندانیان بهایی از آغاز دوران محکومیت تا کنون از حق مرخصی محروم بوده اند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com