0,,15931521_303,00

دوستان و همراهان “آرشیو اسناد و پژوهش‌های ایران- برلن”،

در طی ٢۴ سال گذشته با همه توان‌مان ( مالی، فکری و جسمی) بیشترین اسناد و مدارک مربوط به تاریخ، مسائل اجتماعی و فرهنگی ایران معاصر را جمع‌آوری کرده بدون سانسور و تبعیض در اختیار عموم گذاشته‌ایم.
آرشیو نه تنها حاصل کار بنیانگذاران آن، بلکه نتیجه‌ی کمک‌های بی‌دریغ و بدون چشم‌داشت شما یاران آرشیو هم هست. پایداری و ادامه‌کاری آرشیو گامی است در مبارزه بر فراموشی همه گیر و سنتی شده، تا آنچه بر کشور و مردم آن گذشته، در یادها بماند و شکل‌گیری حافظه‌ای تاریخی مبتنی بر واقعیت‌ها، مبتنی بر فهم درست تاریخ مردمان‌مان میسر گردد تا صاحبان قدرت نتوانند، تاریخ جعلی و قلب خود را به ما تحمیل کنند.
تا کنون استفاده از مجموعه ارزشمند جمع‌آوری شده تنها در مکان آرشیو امکان‌پذیر بوده است. علیرغم تلاش‌های بسیار در چند سال اخیر، نتوانستیم این اسناد را از طریق اینترنت در اختیار عموم بگذاریم. بخشی از اسناد برای استفاده اینترنتی آماده شده است. اما کار به علت عدم وجود امکانات مالی برای تهیه امکانات لازم (اسکن، هزینه برنامه‌ریزی، نیروی کار و …) به کندی پیش می‌رود. با شرایط موجود توانا به ادامه کار به شکل مطلوب و سرعت لازم نیستیم.
ما برای پیشبرد سریع کارهمچون گذشته به یاری شما دوستان ارجمند نیازمندیم. کمک‌های شما به آرشیو تنها راه پایداری و پیشرفت آن است. کمک‌های مالی خود را به هر طریقی که می‌توانید، از جمله حساب سپرده آرشیو*، به ما برسانید.
حاصل بیست و چهار سال فعالیت آرشیو به عنوان نهادی غیر انتفاعی مجموعه‌های اسناد و مدارک زیر است:

– بیش از ١١٠٠ دوره نشریه‌ی چاپ ایران و خارج از کشور (از جمله ۶ دوره نشریه کثیر الانتشار چاپ ایران)
– بیش از ۳۳٠٠ جلد کتاب و جزوه انتشارات نهادهای سیاسی و فرهنگی،
– بیش از ١١۵٠٠ جلد کتاب (از جمله ١٠٠٠ جلد به زبان‌های آلمانی و انگلیسی) راجع به ایران،
– بیش از ١۵۵٠٠ برگ اعلامیه از ۱۳۴٠ تا کنون،
– بیش از ۴٠٠ پوستر از ۱٩۵٧ به بعد چاپ خارج از کشور،
– بخش کودکان شامل بیش از ١۵٠٠ جلد کتاب داستانی، آموزشی و نوار موسیقی و قصه،
و آرشیو زنان حاوی نشریه، کتاب، جزوه، اعلامیه و بریده جراید از و در باره‌ی زنان ایران.

آرشیو اسناد و پژوهش‌های ایران- برلن

* Archiv f. Forschung u. Dokumentation Iran (AFDI)
Berliner Sparkasse, Konto: DE49 1005 0000 1110 0090 69, BIC: BELADEBEXXX
آرشیو یک سازمان غیرانتفاعی هست و کمک‌هایتان را می‌توانید از مالیات کم کنید.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com