وزارت آموزش‌وپرورش به وزیر مهاجرت و حفاظت مرزی استرالیا پیشنهاد داده که در ترکیب فهرست مشاغل موردنیاز بازبینی انجام دهند.

visa_6

بیش از ۵۰ شغل ممکن است از فهرست مشاغل موردنیاز برای مهاجرت به کشور استرالیا برداشته شود. این لیست، تلفیقی از مشاغل برای مهاجرت نیروی کار ماهر به‌منظور تامین نیازهای درازمدت اقتصاد استرالیا است.

۵۲ شغلی که در فهرست شغلی سال ۲۰۱۶-۲۰۱۷ اعلام‌شده‌اند شامل متخصصان بهداشت حرفه‌ای، مهندسی، حسابداری مالیاتی، وکلای دادگستری، وکلا و مشاغل دیگر است.

اداره بهداشت فدرال استرالیا گزارش داده است که می‌خواهد ۴۱ شغل از این لیست – از جمله پزشک عمومی، جراحان و متخصصان بیهوشی را کاهش دهد.

وزارت بهداشت و درمان معتقد است که «مهاجرت اغلب به عنوان یک استراتژی مدیریت تقاضای کوتاه مدت استفاده می‌شود» و برنامه‌ریزی دیگری برای مدیریت بهتر مسیرهای مهاجرت متخصصان بهداشت باید صورت پذیرد؛ که می‌توان با افزایش تعداد فارغ‌التحصیلان پزشکی محلی جای خالی متخصصان را در مناطق محلی پر کرد.

هر ساله تعدادی از مشاغل برای امکان حذف در آینده بررسی می‌شوند. از این‌رو وزارت آموزش‌وپرورش به وزیر مهاجرت و حفاظت مرزی استرالیا پیشنهاد داده که در ترکیب فهرست مشاغل موردنیاز بازبینی انجام دهند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com