برای اینکه بفهمید مرورگر و افزایه های مرورگرتون به روز است، به وبسایت زیر بروید.

این وبسایت به طور خود کار مرورگر و افزایه ها را چک میکند و به شما اطلاع میدهد که نیاز به روز رسانی دارید یا نه. اگر نسخه شما قدیمی باشد، با کلیک روی ایکون قرمز، این وبسایت به شما امکان اینکه آنرا به روز کنید را میدهد.

https://browsercheck.qualys.com/

مرورگر چک” یک سرویس ابری از شرکت Qualys است که به طور خودکار مرورگر، افزایه ها و سیستم عامل شما را  برای جدید ترین نسخه ها و پچ های موجود چک میکند. سپس به شما امکان دانلود و به روز رسانی مرورگر و افزایه ها را میدهد. (به روز رسانی سیستم عامل در مقاله دیگری پوشش داده خواهد شد.)

به روز رسانی نرم افزارها نقش بسیار مهمی در افزایش امنیت و کاهش خطر های که میتوانید با آنها مواجه شوید دارند. این شامل مرورگر شما نیز می باشد. شما در طول فعالیت های اینترنتی خود استفاده زیادی از مرورگرتون و قابلیت های آن میبرید که شاید متوجه آن نباشید. مرورگر ها نیز مانند نرم افزارهای دیگر مرطب پیشرفت میکنند و قابیلت های بیشتری را به شما ارایه میدهند که موجب تجربه بهتر و حتی سریعتر میشوند.

ولی در کنار این پیشرفت ها، به روز رسانی مرورگر ها در خیلی مواقع به خاطر پوشش اشکالاتی که در برنامه پیدا شده که شامل اشکالات امنیتی نیز است، انجام میشود. این اشکالات میتوانند خطر های زیادی را برای کاربر ایجاد کنند، به خصوص که هرچه این اشکالات در برنامه بیشتربه آگاهی مردم برسد، راه های سوءاستفاده از این اشکالات نیز آسان تر و عمومی تر میشوند و کاربران در خطر بیشتری قرار میدهند.

به همین دلیل، خیلی مهم است که شما همیشه از جدیدترین نسخه مرورگر مورد انتخاب خود استفاده کنید.

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)