مسئولین زندان کاشمر از انتقال ایوب اسدی، زندانی سیاسی که در آستانه بیستمین روز از اعتصاب غذا به سر می برد، به بیمارستان خودداری می کنند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، ایوب اسدی، زندانی سیاسی که در اعتراض به عدم موافقت با درخواست مرخصی‌ از سوی دادستانی کاشمر و بی‌توجهی مسولین زندان نسبت به وضعیت سلامتی‌اش، از روز دوشنبه ۱۷ خردادماه دست به اعتصاب غذا زده است، هم اکنون در وضعیت وخیم جسمانی در انفرادی زندان کاشمر نگهداری می شود. علیرغم افت فشار شدید و نیاز مبرم این زندانی به رسیدگی پزشکی، مسئولین زندان با اعزام وی به بیمارستان مخالفت کرده و همچنان از رسیدگی به خواسته های وی خودداری می کنند.

گفتنی است که این زندانی سیاسی بنا به دستور دادستانی کاشمر به دلیل ادامه اعتصاب غذا امکان تماس با خانواده را ندارد. مسئولین زندان همچنین به این زندانی سیاسی اعلام کرده اند که دادستانی کاشمر گفته به هیچ وجه حاظر به قبولی درخواستهای وی نخواهد بود.

ایوب اسدی از روز سه شبنه ۱۸ خردادماه، در سلول انفرادی زندان کاشمر به سر می برد.

لازم به ذکر است که این زندانی سیاسی طی دو سال گذشته به دلیل طولانی بودن مسافت از ملاقات با خانواده محروم بوده است.

ایوب اسدی در ۲۵ خردادماه سال ۹۰ بازداشت و به مدت سه ماه در بازداشتگاه امنیتی سپاه سنندج مورد شکنجه روحی و جسمی قرارگرفته است. این زندانی تابه‌حال در بازداشتگاه‌های مریوان، سنندج نگهداری شده و در آخر دادگاه انقلاب شهرستان سنندج این زندانی را به اتهام «همکاری با احزاب کردی» در سال ۹۱ از سوی دادگاه انقلاب سنندج به اتهام همکاری با یکی از احزاب کُرد مخالف جمهوری اسلامی٬ به ۲۰ سال زندان محکوم نمود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)